fbpx

Zveřejněno: 28. 2. 2017

Každý z nás občas řeší obtížné životní situace. Stane se nám, že jsme nespokojení, trápíme se a neumíme se z ničeho radovat. Na vědomé úrovni často nedokážeme zjistit, co je příčinou takového stavu. Těžká období překonáme rychleji a lépe, pokud se na ně naučíme dívat tak, že jsou to cenné životní lekce a skýtají nám velký potenciál k růstu.

 

audience 868074 640
Ke každé překážce bychom se tedy měli postavit čelem a přivítat ji jako příležitost, jak na sobě pracovat. Kdykoliv se v našem životě objeví nějaká obtížná situace, problém, nebo nemoc, znamená to, že se máme zastavit, rozhlédnout se, zjistit, co se děje a něco v sobě změnit.

Cokoliv ve svém životě nechceme, je tam právě z toho důvodu, abychom díky tomu něco nového pochopili, něco se naučili a posunuli se dál. Čím větší překážka je a čím nepřekonatelnější se nám jeví, tím více nás vyzývá, abychom se zaměřili přesně na tu konkrétní oblast života, ve které se vyskytuje.

Každý z nás je architektem vlastní reality a musíme přijmout odpovědnost za to, co jsme si v ní vytvořili. Kvalitu našeho života vždy určuje naše největší slabina a nespokojenost nám odčerpává důležitou energii. Pokud se nám na našem osobním světě něco nelíbí, musíme ho zkrátka začít budovat jinak.

joy 233380 640

A někdy úplně od základů. Nikdo jiný to za nás neudělá, je to práce, kterou musíme pro sebe vykonat my sami. Není to jednoduché, a bývá to na začátku bolestné - ale jakmile najdeme a přijmeme nejhlubší příčiny našich trápení, sebereme jim moc a ony časem přestanou existovat, protože už nebudou potřeba.

Vždy, když se zbavíme toho, co již nechceme, vytvoříme místo pro něco nového a lepšího. Pokud pravidelně ve svém životě "uklízíme", stále se rozvíjíme, je nám dobře a můžeme být přínosem i pro ostatní. 

Jediný, kdo ví, kudy vede tvoje cesta, jsi ty sám. Vykroč na ní v pokoře, protože odpovědi na všechny otázky už máš v sobě. Dovol svému srdci, aby tě vedlo a ono ti vždy ukáže správný směr. Nepochybuj o tom a ve tvém životě se začnou dít zázraky.

 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...