fbpx

Reportáž: V pražském „nevěstinci “s virtuální realitou a silikonovými pannami 2 fotografie
Zdroj: Profimedia

Redaktorka Flowee navštívila pražský podnik Naughty Harbor, kde můžete zažít soulož ve virtuální realitě spolu s reálnou silikonovou pannou

Zveřejněno: 9. 3. 2024

Prostředí recepce klubu Naughty Harbor podsvícené fialovými led světly na mě působí jako luxusní lazer game – tady se ale odehrávají úplně jiné hry. Během čekání na mého průvodce mě přemáhá zvědavost. Co přesně se za zavřenými dveřmi zdejších pokojů odehrává? A je virtuální realita v oblasti sexuality přínosná, nebo spíš naopak?

Když se ocitneme v pokoji, hned mě upoutá krásná panna, takzvaná real doll, která ve spodním prádle leží v pokoji na posteli. Při pohledu do jejích neživých očí cítím zvláštní pocit prázdnoty. Kromě ní a postele je tu ještě sprcha, křeslo a přístroj pro virtuální realitu. Kombinace, která posouvá prožívání sexuality s robotkami na zcela novou úroveň. 

Keep it real

Jak takový virtuální sexuální zážitek probíhá? „Zákazník si VR headset nasadí a vybere si jedno z videí natočených z jeho úhlu, potom se stane přímým aktérem promítaného příběhu. Pannu si může polohovat podle videa a tím je uspokojený i poslední smysl – hmat,“ vysvětluje mi manager podniku Jan Skalník a dodává, že všechny panny mají realisticky modelované tři otvory i kloubní systém. Díky povrchu ze speciální silikonové kůže působí na dotek jako člověk, což můžu po chvíli s dokonale souměrnou pannou (jménem Sandra) potvrdit. Každá panna se navíc před akcí ještě nahřeje na tělesnou teplotu člověka.

Spousta mužů přichází, protože nechce partnerce zahýbat, a obává se pohlavních chorob u prostitutek.

Bez námahy

Doll může nahradit i takzvaný masturbátor. Ten si klient sedící v křesle nasadí na penis, a protože se technologie s VR headsetem synchronizuje, masáž přístrojem svojí rychlostí a intenzitou odpovídá prožívanému příběhu. Po pěti minutách s nasazeným VR headsetem jsem překvapená důvěryhodností prožitku. Ve videu si v 360° prohlížím „svoje“ nové tělo i muže, se kterým interakce probíhá. Jsem v kuchyni, kde se odehrává divoká soulož, a já jsem ta žena, což je pro mě primárně zvláštní, ale i mírně vzrušující pocit. Masturbátor je čistě mužská záležitost a 60 minut s ním stojí 1590 Kč. Ženy si k virtuální realitě můžou zakoupit několik chvilek s reálně vypadajícím panákem.

20230623 093624

V jednom z pokojů Naughty Harbor. Zdroj: Kateřina Pekárková, se svolením Naughty Harbor

Vyhnout se nevěře i nemocem

Podnik navštěvuje 20 % párů, přičemž 42 % lidí v nedávném průzkumu uvedlo, že by s partnerem nebo partnerkou chtělo vyzkoušet sex s nějakou formou sexuálního robota. To odpovídá i tvrzení Skalníka, že do Naughty Harboru míří celá škála návštěvníku: „Jsou to běžní lidé, kteří mají různé motivace… Nedávno jsme dělali průzkum a mezi důvody patří přetrvávající problémy s manželkou i touha po nové zkušenosti. Spousta mužů přichází, protože nechce partnerce zahýbat, a obává se pohlavních chorob u prostitutek.“ 55 % návštěvníků jsou lidé ve věku 35–60 let. Dalších 30 % je skupina 18–35 a zbylou čtvrtinu tvoří lidé starší 60 let. 

Potěšení pro každého

Stejně tak, jako se prodlužuje délka lidského života, stoupá v populaci i míra zdravotního postižení. Potřeba intimity ale ve většině případů nemizí a život s handicapem se tak rozšiřuje o další dimenzi frustrace – sexuální. Řešením mohou být právě VR technologie a sexuální realistické panny. „VR by pro lidi se znevýhodněním mohlo být možností, jak podpořit prožívání sexuality. Spousta z nich má nenaplněné vztahy. Tito lidé vlastně stejně jako kdokoliv jiný touží po doteku, blízkosti, objetí a sexu,“ říká Mgr. Lucie Šídová, výkonná ředitelka neziskové organizace Freya

Byznys se sexuálními pannami se tedy může stát pohodlnější variantou pro čím dál větší množství mužů i žen, kteří z různých důvodů nedokážou či nechtějí navazovat zdravé intimní vztahy, ale stejně tak i příjemným a bezpečným zpestřením pro páry i jednotlivce či pomocí těm, kteří nemají své sexuální potřeby jak jinak uspokojit. 

Související…

Je to vlastně nevěra? Jak hodnotíme sex ženy s robotem a muže s robotkou
Klára Ponczová

foto: Kateřina Pekárková, se svolením Naughty Harbor, Profimedia, zdroj: Autorský článek

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...