Reklama
Reklama

petraagabi
Food bloggeři

S Petrem jsme si před časem založili food blog, neboť rádi vaříme, fotíme a cestujeme. Jídelníček se nám ale hodně změnil s pobytem v Londýně. 

V naší kuchyni vaříme vždy bez lepku a cukru. Necítíme to jako žádné omezení, velmi často doma doslova hodujeme.  Když se vydáme na nějakou cestu, což je docela pravidelné, neděláme takové výjimky, chceme poznat místní speciality. A o tom píšeme také. :-)

Velmi rádi vaříme. Cestujeme po Evropě. Petr nedá dopustit na sport, přibližně 4krát týdně hraje hokejbal. Volný čas moc v současné době nemáme. Práce, blog a rekonstrukce pražského bytu nás zaměstnává na 100 %.

V je nám blízké heslo:

Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.

Ve flow jsme:

Když vaříme a fotíme - přestáváme vnímat čas. 

 

Tyto zeleninové placky jsou takovým updatem našich bramboráků. Tato verze je ale lehčí a díky batátům i výživnější. V létě do těsta házím všemožné bylinky, které mi přežívají na balkóně. Bazalka je však základ. Placky kouzelně ovoní.

Bez snídaně nedáme ani ránu. Je to často první věc, na kterou ráno po probuzení myslím. Pracujeme z domova, takže by se dalo říci, že na snídani máme mraky času. Často se ale stává, že snídani nakonec už ani nevnímám, protože zároveň vyřizuju e-maily. Čaj piju samozřejmě studenej.

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.