petraagabi
Food bloggeři

S Petrem jsme si před časem založili food blog, neboť rádi vaříme, fotíme a cestujeme. Jídelníček se nám ale hodně změnil s pobytem v Londýně. 

V naší kuchyni vaříme vždy bez lepku a cukru. Necítíme to jako žádné omezení, velmi často doma doslova hodujeme.  Když se vydáme na nějakou cestu, což je docela pravidelné, neděláme takové výjimky, chceme poznat místní speciality. A o tom píšeme také. :-)

Velmi rádi vaříme. Cestujeme po Evropě. Petr nedá dopustit na sport, přibližně 4krát týdně hraje hokejbal. Volný čas moc v současné době nemáme. Práce, blog a rekonstrukce pražského bytu nás zaměstnává na 100 %.

V je nám blízké heslo:

Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.

Ve flow jsme:

Když vaříme a fotíme - přestáváme vnímat čas. 

 

Muffiny s ovocem a zeleninou jsou skvělé. Velikostí jsou ideální jako svačinka. Jeden, dva, v mém případě, tři se krásně vejdou do kabelky. O víkendu jsem experimentovala a vytvořila jsem nový recept. Tak trošku jsem Petra donutila jej vyzkoušet. Muffiny se moc povedly. Byly vláčné, sladké a...

Zdá se, že se s krémy z avokáda teď trhají pytle. I my jsme se na téhle vlně svezli a vyzkoušeli jej. Ale pořád to nebylo ono. Uspokojit naše mlsné jazýčky není jen tak. Takže jsme se pustili do hledání ideálního složení. Tady je náš výherce.

Hráškový krém je jednou z nejoblíbenějších polévek vůbec. A my pro vás máme jeho zdravější verzi. Co takhle polévku zahustit kokosovým mlékem, ozvláštnit ji mátou a místo krutonů přidat hrst chia semínek? Takže tři, dva, jedna... chopte se vařeček!

Čokoládovou pomazánku zbožňují lidé napříč všemi věkovými kategoriemi i světovými kontinenty. Jenže ty kupované jsou kolikrát ochuzené o kvalitní suroviny a naproti tomu obohacené o škodlivé konzervanty a nejrůznější éčka. Úspěšní a oblíbení foodbloggeři Petr a Gábina z blogu Petr & Gabi Foodies...

Tyto zeleninové placky jsou takovým updatem našich bramboráků. Tato verze je ale lehčí a díky batátům i výživnější. V létě do těsta házím všemožné bylinky, které mi přežívají na balkóně. Bazalka je však základ. Placky kouzelně ovoní.

Bez snídaně nedáme ani ránu. Je to často první věc, na kterou ráno po probuzení myslím. Pracujeme z domova, takže by se dalo říci, že na snídani máme mraky času. Často se ale stává, že snídani nakonec už ani nevnímám, protože zároveň vyřizuju e-maily. Čaj piju samozřejmě studenej.