Maurer
Good Food Lover

Pavel Maurer je zakladatelem a vydavatelem jediného nezávislého průvodce po tuzemských restauracích, nazvaného Maurerův výběr Grand Restaurant. 

V posledních letech se zabývá "gastronomickou osvětou” především v oblasti “zero waste”, filosofií neplýtvání a udržitelným rozvojem naší planety, též věnuje ve svých mediálních výstupech velkou pozornost tématu - dlouhověkosti v souvislosti s se stravovacími návyky a životním stylem.

Od roku 2007 pořádá Prague Food Festival na ostrově Kampa, tím zakládá v naší zemi dosud neznámou kategorii outdoorových food festivalů. Od roku 2010 pořádá první dvouměsíční celorepublikový Grand Restaurant Festival, jehož komunikace a rezervační systém probíhá kompletně na internetu. 

Je spoluautorem několika reklamních kampaní, jež byly v koncem 90. let oceněny doma i v zahraničí (Cannes, Portorož). Je nositelem Řádu Svatý Vavřinec (Patron kuchařů a vinařů) a Zvláštní ceny Asociace hotelů a restaurací AHR za mimořádný přínos k rozvoji gastronomie. Podílel se na vzniku loga “Bio” (zebra) a dlouhodobě propaguje myšlenku ekologického zemědělství.

 

 

Baví mne přemýšlet o včelách. Mám rád kvalitní včelí med. V naší rodině se konzumuje prakticky denně. Ochucuji s ním jogurty, jak jsem se to naučil v Řecku a také si jej dávám jako sladidlo do čaje. Nikdy však ne do horkého čaje, ale až když teplota trochu klesne - jinak bych zničil spoustu...

Myslím, že už jste všichni mnohokrát slyšeli, že náš národ moc zdravě nejí. Český jídelníček je ve srovnání s jinými zeměmi téměř katastrofální. Já tomu ve zkratce říkám Š & Š & Š – špekáčky, šunkový salám a šunty. Přes 85 % naší populace favorizuje 5 nejoblíbenějších jídel: guláš,...

Asi se shodneme na tom, že losos je nejspíš nejoblíbenější mořská ryba na našem trhu. Není totiž cítit tzv. rybinou, má minimum kostí a ještě navíc jeho růžové masíčko vypadá – prostě přitažlivě.

„Jedlé je to, co je dobré k jídlu a blahodárné při trávení. Například jako je červ dobrý pro ropuchu, ropucha pro hada, had pro prase, prase pro člověka a nakonec člověk pro červa.“ Tuhle hlubokou myšlenku řekl americký novinář Ambrose Bierce. Pokaždé, když si vzpomenu na toho červa, napadne mě –...

Úžasný přínos žížal pro zemědělskou půdu je nesporný. Ale ten, který mají žížaly pro víno, respektive - pro biovíno, jen tak něco nepřekoná.

Kdo z nás by nechtěl žít věčně? Nebo alespoň hodně dlouho? Dnes vám povím něco o jídle a dlouhověkosti. Věřte, že to je téma, které zajímá všechny lidi na naší planetě, totiž jak se dožít vysokého věku a odejít z našeho světa co nejpozději.

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.