fbpx

Zveřejněno: 28. 2. 2017

Populární česká herečka je v plném proudu. Účinkuje v oblíbených televizních seriálech i v divadelních představeních, moderuje, dabuje a navíc je milující maželkou i matkou. Volného času má opravdu málo, přesto nám mládne před očima. Jaké je její tajemství?

Dana Morávková se narodila v jižních Čechách 29. července roku 1971. Jako malá se věnovala gymnastice, baletu a krasobruslení. Málokdo asi tuší, že je dvojnásobnou juniorskou mistryní republiky v tancích na ledě. Hned po ukončení studií na DAMU a HAMU se vrhnula na kariéru divadelní herečky. Na televizních obrazovkách se objevila poprvé v roce 1994 a ve filmech i seriálech ji můžeme vídat dodnes. Za tu dobu si získala srdce tisíce diváků. V našem rozhovoru nám Dana prozradila, jak tráví svůj volný čas a kde nejraději relaxuje.

foto kalendar 1

Dano, jste každým rokem krásnější, prozradíte nám vaše tajemství?
Děkuji za kompliment, ale myslím, že nedělám nic převratného. Samozřejmě se o sebe snažím pečovat. Tím nejdůležitějším faktorem je však asi to, že mám práci, která mě absolutně naplňuje a rodinu, kterou nade vše miluji. Nehroutím se z maličkostí a strašně ráda se směju!

Jak o sebe tedy pečujete?
Pravidelně navštěvuji Salón Pevonia Dayspa v Železné ulici, kde se skvěle o moji pleť i tělo postarají. Miluji i jejich vlastní kosmetickou značku Pevonia Botanica, se kterou jsem se seznámila přibližně před čtyřmi lety a stále jsem ji věrná. Je to stoprocentní přírodní kosmetika složená z ingrediencí pocházejících přímo z moře, rostlin a minerálů.

Vaši postavu by vám mohla závidět leckterá modelka, jak vypadá váš jídelníček?
Snažím se dbát na zdravou stravu a mám velkou výhodu, že mi opravdu chutná zelenina i ovoce.

Vedete ke zdravé stravě i svého syna?
Myslím, že naše děti jí ještě zdravěji, než my, rodiče.

foto kalendar 2

Pracovně jste určitě velmi vytížená, jak ale trávíte svůj volný čas a kde nejraději relaxujete?
Teď v zimě trávíme s rodinou hodně chvil na horách, baví mě lyžování. A když potřebuji vypnout, odjedu na pár dní do lázní, kde si dopřeji všechny možné procedury. Ale co je nejdůležitější - vypnu mobilní telefon.

Když jsme u té zimy, máte raději zimu nebo jste spíše letní člověk?
Na tuto otázku neumím jednoznačně odpovědět. Léto mám nejraději u vody a zimu na horách. Jedinou podmínkou je, být tam s lidmi, které mám ráda.

A na závěr bych se ráda zeptala, kdybyste mohla ve světě cokoliv změnit, co by to bylo?
Aby lidé více spoléhali na svůj zdravý rozum a intuici a přestali věřit všemu, co se píše, protože papír (a display) snesou všechno. A aby se lidé k sobě chovali slušně, noblesně a s úctou. Já se řídím tím, co říkal můj tatínek: chovej se k ostatním tak, jak by sis přála, aby se chovali oni k tobě. Měl pravdu, přesvědčuji se o tom denně.

foto: archiv Dany Morávkové

Galerie

Tipy redakce

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...


Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.