fbpx

Zveřejněno: 12. 1. 2018
Přečteno 2037x

Už za necelý měsíc, konkrétně 9. února, začínají v jihokorejském Pchjongčchangu XXIII. zimní olympijské hry. Jak dokazuje fotogalerie, přípravy na hry finišují. Co bychom o korejských hrách měli ještě vědět?

Po posledních Olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 a v Soči v roce 2014, kde se zimní počasí muselo spíše předstírat, bychom měli vidět skutečné zimní podmínky s průměrnými teplotami, které se v horách kolem Pchjongčchangu pohybují pod -10 stupni.

Úvodní i závěrečný ceremoniál proběhne na funglnovém stadionu pro 35 tisíc lidí. Stadion je otevřený, takže organizátoři plánují, že divákům nabídnou pláštěnky, přikrývky a zateplovací vložky do bot.

Na hry se poprvé kvalifikoval nigerijský ženský bobový tým. Jde zároveň o první ženský tým bobistek z afrického kontinentu na olympiádě.

Celkem se má všech disciplín účastnit na 2 900 sportovců z 95 zemí. Vypadá to jako velké číslo. Na letních olympijských hrách ovšem soutěží více než 11 000 sportovců z více než 200 zemí. Každopádně se bude v Pchjongčchangu bojovat o 102 zlaté medaile, což je nejvíce v historii zimních her.

Za vyšší počet medailí mohou i čtyři nové disciplíny, které byly oficiálně zaregistrovány. Jde o big air snowboardistů, závod družstev ve sjezdovém lyžování, smíšenou soutěž v curlingu a rychlobruslařský závod s hromadným startem.

Olympijské medaile navrhl oceňovaný designér Lee Suk Woo. Váží (medaile) úctyhodných 586 gramů, což znamená, že by ta zlatá měla cenu kolem 25 000 dolarů. No, ve skutečnosti nemá. Je totiž vyrobená ze stříbra a potažená šesti gramy zlata. Otázka tedy je, jestli vítězové nevyhrají spíš stříbro.

foto: Profimedia, zdroj: TorontoStar

GalerieSouvisející články

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.