img 4866
redaktor

Jsem:

Vášnivá kuchařka s duší pisálka. Obliba českého jazyka mne dovedla až ke studiu České literatury na Slezské univerzitě v Opavě, kterou jsem úspěšně dokončila. Inspirace pro psaní přichází spolu s životem a neustálým osobním rozvojem a snahou vzdělávat se v mnoha ohledech.

Miluju:

Svého muže, veganské jídlo, našeho čtyřnohého člena rodiny Rastyho a teplé letní noci.

Nemám ráda:

Lež, zlé lidi a hlad.

V životě se řídím:

Instinktem a harmonií rozumu a srdce.

Flow je pro mě:

Možnost svou prací pomáhat, posouvat se a objevovat své vlastní limity i rezervy

Nemůžete se odpoutat od minulosti a přitom se bojíte budoucnosti? Máte hlavu plnou myšlenek a váš svět se točí kolem snahy vše kontrolovat? Proč chvíli nežít teď a tady namísto vzbuzování strachu z budoucího?

Když vstoupí do místnosti, okamžitě se kolem ní rozzáří intenzivní aura. Pod jejíma rukama by svět podlehl opět matriarchátu. Co dělá ženu silnou? Její vnitřní tvář bojovníka, obětavost nebo schopnost nestydět se za svou citlivost?

Nikdy vás neomrzí, krásně se kombinují a svou nadčasovostí předčí kdejaký trend. Tyto záležitosti ztělesňují vratnou investici i hřejivé pohledy. Proč se obklopit dřevem, kamenem i obyčejným papírem?

Nemusíte být sportovci nebo profesionální atleti, abyste měli rádi běh. A když vás tento druh pohybu baví, můžete ho udělat ještě zajímavějším – začněte ho provozovat se psem!

Doba rychlého vývoje jde kupředu a životní úroveň lidstva stoupá. Protože jsou na nás kladeny čím dál větší nároky, potýkáme se s neustálým stresem a fyzickým i psychickým vyčerpáním. Jenže na odpočinek zkrátka nezbývá čas. Ze zaměstnání tak odcházejí ospalé trosky a ze školních institucí se...

Možná vám poslední dobou připadá, že vás opustila vaše múza. Jak ji tedy přivolat zpátky a kde se vlastně rodí inspirace? Podle amerického psychologa nás ty nejinovativnější nápady nejčastěji překvapí v posteli, koupelně a v autobusu.

Věděli jste, že v Čechách je okolo 300 tisíc lidí bez partnera? Velké procento z nich dokonce dlouhodobě. Důvodem je prý to, že ještě nenašli partnera, který by jim vyhovoval. Podle studií je ale problém v nich samotných a souvisí s jejich rolí v rodině.

Jarní diety. Zakazování sladkých a tučných jídel. Omezování porcí. To vše patří často k probuzení ze „zimního“ spánku. Přitom to vůbec není nutné. Stačí mít v kuchyni potraviny, které si můžete dopřát kdykoliv bez pocitu viny, že jste zase snědli něco, co jste neměli.

Kolik čmáranic jste si udělali do notesu při poslední poradě? Možná vás překvapíme, ale i tyto nicneříkající poznámky mohou mít smysl. Stačí, když se naučíte něco o skečnoutingu, novém způsobu vyjadřování, který mimo jiné zajistí i místo na vašem profesním výsluní.

Ego je velmi mocným nástrojem pro to, abyste vyhráli slovní potyčku. Na druhou stranu z klidných lidí dělá hádavé a konfliktní osoby. Dá se ale vzteku zbavit a cíleně předcházet nepříjemným rozporům?