Lidé jsou jako kobylky, které potřebují stále více prostoru, ale jakmile ho využijí, přesunou se jinam. Podívejte se s námi na místa, která kdysi něco znamenala, ale dnes již jsou jen vzpomínkou a stínem minulosti, kde nepotkáte ani živáčka. Snad jen nějakého urbexera. Že nevíte, kdo to je?

Pes jako přítel, ale i léčitel člověka. Pomáhá starým lidem v domově pro seniory, autistům, tělesně postiženým i dětem v dětských domovech. Psovod se psem může pomoct lidské psychice i při rehabilitacích. Jak se to vlastně všechno děje?

Guerilla Gardening sice trochu balancuje na hranici zákona, ale nadělá hodně parády. Jdete do toho s námi? Je to jednoduché. Najděte si místo a prostě ho zvelebte tím, že tam zasadíte svoje oblíbené květiny.

Možná chodíte kolem neudržovaných prostor a napadlo vás, že je škoda, že se o ně nikdo nestará. Angažovaným guerilla zahradníkům to také není jedno. Spontánně místo osází květinami, aby ho zkrášlili, bez ohledu na to, jestli jde o něčí majetek nebo veřejný prostor.

Jsou místa, která energii rozdávají i taková, která ji berou. Víme, kde jsou a prozradíme například i to, kam poslat úhlavního nepřítele.

Pokud přemýšlíte o tom, jak zredukovat množství odpadu ze své domácnosti a zužitkovat ho do budoucna, založte si kompost. Můžete ho mít nejen na zahrádce, ale třeba i na balkóně nebo společně se sousedy. Kompostér si můžete koupit, ale i vyrobit.

Věděli jste, že nemocným a tělesně postiženým lidem soud dříve nařizoval, aby pracovali v královských palácových zahradách, protože bylo prokázáno, že obklopení florou odbourává stres i pocit úzkosti? Nyní, po stovkách let, oprašuje zahradní terapie svou slávu.