fbpx

Menší náklady a větší efektivita: Huawei v Berlíně představila špičková řešení v oblasti optických sítí 1 fotografie
X / Huawei

Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní.

Zveřejněno: 4. 4. 2024

Pro poskytovatele služeb toto například znamená lepší služby pro zákazníky při současném snižování nákladů. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei.

Technologický gigant Huawei demonstroval na svém stánku řešení pro pevnou síť páté generace (F5G) a řadu dalších novinek. Pro poskytovatele internetových služeb (ISP) a správce služeb (MSP) navrhla společnost cílovou síť, která podporuje koncept připojení „10 gigabitů do každé místnosti, 50 gigabitů pro každý dům, 100/200 gigabitů do kanceláře a 400/800 gigabitů pro datová centra“. Prezident divize pro optické sítě Ku Jün-po dále přiblížil prémiová řešení plně optické sítě pro poskytovatele internetových služeb, která byla nově uvedena na trh. Ta mají s využitím technologií, jako jsou Wi-Fi 7, FTTx, 50 GPON, Alps-WDM a 400G/800G pomoci zákazníkům budovat sítě s deterministickými zkušenostmi při nižších nákladech. „Před nasazením sítě FTTH poskytovateli internetových služeb ISP doporučujeme provést celkové cílové plánování sítě,“ upozornil Ku Jün-po.

Mezi dalšími novinkami od Huawei jsou řešení pro optimalizaci sítí, které jsou pod tlakem zejména vzhledem k modernizaci domácích vysokorychlostních sítí a privátních podnikových sítí na 10gigabitové. Mezi tato řešení patří například Alps-WDM a 400G, jež mohou snížit náklady na výstavbu sítě a zvýšit šířku pásma páteřní sítě, dále řešení OXC, jež výrazně zjednodušuje nasazení a snižuje spotřebu energie a náklady na provoz a údržbu, a řešení ASON dosahující téměř 100% spolehlivosti sítě a zajišťující nulové přerušení služeb.

Poskytovatelé internetových služeb ISP, kteří se transformují na správce služeb MSP, mohou nově využít dvou řešení Huawei, jež vyhovují současným požadavkům na kampusové sítě. Řešení FTTO 2.0, které je založeno na technologiích XGS-PON Pro a Wi-Fi 7, přináší vyšší výkon, lepší zákaznickou zkušenost a vyznačuje se ultraširokopásmovým připojením, jednoduchostí, vysokou kvalitou a důrazem na ekologii. Druhou novinkou je řešení 50 GPOL pro maximální výkon kampusových sítí.

Společnost Huawei představila v rámci kongresu také novou generaci platformy DCI, Huawei OptiXtrans DC908 Pro propojení datových center (DCI), která nabízí vyšší šířku pásma, spolehlivost a inteligenci. Platforma podporuje jednovlnnou přenosovou rychlost 1,2 Tbit/s na vzdálenost až 240 km, což je třikrát více, než stávající průměr v odvětví. Dále je vybavena průlomovým řešením Storage-Optical Connection Coordination (SOCC), které dosahuje 99,999% spolehlivosti a zajišťuje bezpečnost a kontinuitu služeb.

Související…

V Jižní Koreji je tlak na výkon obrovský. Motivuje mě to více studovat, říká studentka
Klára Kučerová

 

foto: Shutterstock, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...