fbpx

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla nová zábavní zóna pro celou rodinu s názvem Galaxie barev, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů. Na ploše 1 225 metrů čtverečních návštěvníci naleznou nejen největší robotickou show svého druhu na světě, ale také prostory plné interaktivního umění, které si sami mohou dokonce vyzkoušet.

Zveřejněno: 2. 6. 2023

Po úspěšném uvedení unikátního projektu Svět medúz, největšího evropského medúzária na střeše obchodního centra Arkády Pankrác, se Praha dočká další rarity. V pražském obchodním centru Westfield Chodov nově návštěvníci mohou na vlastní kůži zažít vesmír prostřednictvím velkého množství chodeb, místností a instalací, které podněcují k fantazii nejen malé, ale i velké diváky a aktivně je zapojují do tajů interaktivního umění. Dohromady se zde přitom nachází 600 metrů čtverečních zrcadel a 250 milionů pixelů.

Unikátní expozice

„Na myšlenku vytvořit podobný prostor jsme přišli během covidu, kdy jsme se s rodinou doma nudili. Jednoho dne nás napadlo si doma vyrobit obraz kyvadlovou technikou. Více než samotný výsledek, nás ale zaujal proces tvorby. A to tak, že jsem se na konci roku 2022 rozhodl vytvořit vlastní ateliér Playpaper, kde by si lidé tuto techniku mohli sami vyzkoušet. Nápad se osvědčil natolik, že jsem se ho rozhodl zrealizovat ve velkém. Galaxie barev je pro mě tedy interaktivní galerie, která ukazuje abstraktní cestu k tvorbě obrazu,” komentuje nové prostory jejich majitel, Vojtěch Pluhař.

galaxie barev min

Jeden z unikátů, který zde najdete, představuje největší robotickou show svého druhu na světě, kde uvidíte dva roboty v zrcadlovém sále držící televizory. „Každý z robotů váží 1,4 tuny, a navíc mají v úchopech sto kilogramové televize. Protože je celá místnost obložena zrcadly, jde o naprosto jedinečnou projekci, která ve světě nemá obdoby,” dodává Vojtěch Pluhař, který stojí také za projektem Svět medúz.

Interaktivita celé expozice je to, co nadchne nejen velké, ale především i malé návštěvníky. Mezi další instalace patří například kaleidoskop v nadživotní velikosti, do kterého je možné vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou nebo obrovské šestihranné LED televize ve tvaru krychle, které mají úhlopříčku přes tři metry a k tomu všemu se ještě točí. „Děti si mohou vyzkoušet i digitální malování na velkých obrazovkách a své výtvory následně vytisknout na hrnek, tričko, obraz nebo puzzle. Naše technologie dokonce umožňuje i vytvořit NFT,” doplňuje Pluhař, který do Galaxie barev investoval vyšší řády desítek milionů.

galaxie barev 2 min

S projektem, na kterém dohromady spolupracovali stovky lidí včetně grafiků, IT specialistů a programátorů, má jeho majitel velké plány. Podobný koncept by se mohl totiž v budoucnu uchytit také v zahraničí, kde si zástupci obchodních center dobře uvědomují, že zákazníkům v dnešní době nestačí jen obchody a lákají je tak na další podobně zajímavé atrakce, jako je tato.

Oficiálního otevření se nová Galaxie barev dočká už 2. června. Lidé ji mohou navštívit v otevírací době nákupního centra OC Westfield Chodov.

Související…

Jak poznat společensky zodpovědnou firmu? Zásadní je správný přístup k zaměstnancům
Kateřina Johana Pekárková

 

foto: Galerie barev, zdroj: Media List

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...