fbpx

Sedm důvodů, proč letos vyměnit hotel za obytňák 2 fotografie
zdroj: Campiri

Je tady léto a s ním i doba vytoužené dovolené. Pokud jste její výběr nechali na poslední chvíli, zřejmě vás ani nepřekvapí, že většina hotelů, apartmánů nebo chat o letních prázdninách praská ve švech. A to nejen u nás, ale i v tolik oblíbeném Chorvatsku.

Zveřejněno: 8. 7. 2022

Chtěli jste si odpočinout, ale volných pokojů už je jako šafránu? Vyzkoušejte cestování karavanem! Prozradíme vám sedm důvodů, proč je dovolená na čtyřech kolech momentálně tak oblíbená!

Máte nekonečné možnosti

Cestování na čtyřech kolech vám nabízí neomezenou svobodu volby, kterou za branami hotelového komplexu rozhodně nezažijete. Zkrátka, pokud dorazíte na místo, které vás zrovna dvakrát neoslnilo, není problém zařadit jedničku a odjet jinam. Za lepším počasím, krásnějšími výhledy nebo klidnějším prostředím.

Jste pánem svého času

Ať už vyrazíte na poznávací zájezd, nebo jen chcete strávit prodloužený víkend v hotelu, vždy je nutné respektovat dobu příjezdu, odjezdu, čas snídaní či nabitý itinerář s jasně daným harmonogramem. Pro ty, co si na dovolené rádi přispí nebo jen nechtějí uhánět s davem, je obytný vůz jasnou volbou. Jste pánem svého času a máte prakticky neomezenou svobodu volby. Nechce se vám vstávat? Nevadí! Snídani si totiž můžete připravit do postele i v pozdních dopoledních hodinách a na výlet vyrazíte, až se vám bude chtít.

Vyprodaný termín vás nezaskočí

Pokud jste se v poslední době dívali na rezervaci hotelů či apartmánů v Řecku, Chorvatsku nebo Španělsku, mohlo vás zaskočit, že většina populárních lokalit v blízkosti moře je už nyní beznadějně vyprodaná. Jak se tedy dostat do vaší vysněné destinace? Třeba v obytce. S tou můžete zaparkovat v kempech, které jsou v bezprostřední blízkosti moře nebo v okolí nádherných národních parků.

foto zdrojcampiri2 min

​​Cena záleží nejen na velikosti, poloze a vybavenosti kempu, ale také na samotném místě karavanového stání. Dražší bude místo v první řadě u moře či jezera, ušetřit můžete na stáních uprostřed či ve vzdálenějších částech kempu. Částky se proto mohou významně lišit, a to od řádů stovek až po přibližně dva až tři tisíce korun za den,dodává Lukáš Janoušek, zakladatel a CEO společnosti Campiri.

Hlava na hlavě? Nehrozí!

V hlavní letní sezóně zažívá většina známých lokalit obrovský nápor turistů. Přeplněné ulice, ploužící se davy i neukáznění návštěvníci mohou odpočinkovou dovolenou pěkně znepříjemnit. Pokud ale cestujete karavanem, máte příležitost objevit taková místa, kam se běžný člověk s cestovkou jen tak nedostane. I v tolik turisty vyhledávaných zemích, jako je Chorvatsko nebo Španělsko, ještě najdete lokality, kde vás od čtení knížky kromě šumění moře a skřehotání racků nic nevyruší.

Nerozhodí vás ani počasí

Pokud plánujete dovolenou půl roku dopředu, je to s počasím tak trošku vabank. Nikdy totiž nevíte, zda zrovna vámi vybraný týden bude zalitý sluncem. Výhodou cestování na čtyřech kolech je ale rozhodně to, že pokud vám v jednom městě nepřeje počasí, můžete se vydat jinam. To se zaplaceným ubytováním nelze. A není nic horšího, než strávit celou dovolenou zavření na chatě nebo v hotelovém pokoji.

Nečekají na vás žádná nepříjemná překvapení

Fotografie hotelových pokojů na internetových portálech bývají občas na míle vzdálené realitě. Vybrali jste si čtyřhvězdičkový hotel, ale místo toho na vás čeká pokoj ve stylu divokých devadesátých? To se vám s karavanem stát nemůže. Před odjezdem totiž máte možnost auto pečlivě projít a zkontrolovat jeho stav.

Usínat můžete i pod hvězdami

S karavanem nemusíte zůstat jen v kempu, ale můžete ho zaparkovat také na tzv. stellplatzech, tedy místech vyhrazených pro karavany, kde jste prakticky jednou nohou v přírodě. máte možnost složit hlavu do trávy a pozorovat noční oblohu plnou hvězd. To by v hotelovém komplexu jen tak snadno nešlo.

Související…

Utíkáte z města do hor? Vězte, že mikroplastům se nevyhnete ani tam
Jan Handl

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Campiri, zdroj: Campiri

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...