fbpx

Praha přivítá třetí ročník úspěšného vzdělávacího programu pro ženy 1 fotografie
zdroj: Shutterstock

Třetí ročník vzdělávacího programu pro ženy s názvem Summer School for Female Leadership in the Digital Age se bude konat od 17. do 22. července 2022 v Praze. Zimní část kurzů, které pořádá mezinárodní vzdělávací instituce European Leadership Academy, hostilo v polovině února letošního roku francouzské Nice. Vzdělávací program je součástí dlouhodobé iniciativy „Seeds for the Future“ firmy Huawei, která usiluje o překlenutí digitální propasti napříč společností, budování více inkluzivního prostředí v sektoru ICT a vytváření budoucnosti, ve které budou v čele digitálních inovací moci stát všichni bez ohledu na pohlaví

Zveřejněno: 19. 5. 2022

„Nadcházející letní škola je další mimořádnou příležitostí pro budoucí lídry, kteří díky ní mohou získat nové poznatky o nových technologiích,“ prohlásil Tony Ťin, hlavní zástupce společnosti Huawei pro evropské instituce. „Huawei je i nadále odhodlána podporovat evropské talenty a já se těším na spolupráci s našimi českými partnery na rozvoji vzdělávacích aktivit.“ Zájemkyně z celé Evropské unie mohou pomocí webového formuláře žádat o místo v programu až do 31. května. Nezávislá porota poté vybere 29 z nich – jednu z každé členské země EU a po jedné z Ukrajiny a západního Balkánu – které se budou moci bezplatného programu zúčastnit. V případě uplynulé zimní školy vybírala porota z 2500 přihlášek.

Příležitost pro ženy

„Ženy musí být schopny utvářet a vést technologickou revoluci. Naše osnovy proto účastnicím poskytují nástroje potřebné k tomu, aby mohly stát v čele evropské digitální transformace,“ uvedla Berta Herrero, programová ředitelka letního vzdělávacího programu. Posluchačky se tak mohou těšit na lekce vedené špičkovými odborníky, ale také na týmové projekty, výukové aktivity a samozřejmě i příležitosti, které studentky seznámí s lokální kulturou. „Ať už přichází z vědních nebo humanitních oborů, ženy hrají v technologickém sektoru klíčovou roli. Nikdo není z vývoje nových technologií vyloučen – popravdě, zajištění skutečné rozmanitosti v tomto oboru je prvním krokem k vybudování inkluzivního světa bez předsudků a diskriminace,“ dodává Herrero.

Uplynulých dvou ročníků vzdělávacího programu se zúčastnily i talentované mladé ženy z České republiky a předpokládá se, že o studium bude především mezi vysokoškolačkami a začínajícími profesionálkami velký zájem i letos. „Odvětví ICT je u nás stále vnímáno spíše jako mužská doména a žen je v něm zatím velmi málo,“ říká Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti českého zastoupení Huawei. „Moc mě proto těší, že naše letní škola i další vzdělávací programy nabízí dívkám příležitost, která jim pomůže nejen úspěšně proniknout do světa technologií, ale také stanout v jeho čele.“

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízí integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech: telekomunikačních sítích, výpočetní technice, chytrých zařízeních a cloudových službách. Závazkem společnosti je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Společnost silně investuje do základního výzkumu, přičemž se soustředí na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Od svého vzniku v roce 1987 funguje s více než 194 tisíci zaměstnanců ve více než 170 zemích světa jako společnost svými zaměstnanci plně vlastněná.

 

Související…

Koučka Lenka Šťastná: Oči mi otevřelo kouzlo obyčejné správně položené otázky
Zdeněk Strnad

foto: Huawei, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...