fbpx

Praha přivítá třetí ročník úspěšného vzdělávacího programu pro ženy 1 fotografie
zdroj: Shutterstock

Třetí ročník vzdělávacího programu pro ženy s názvem Summer School for Female Leadership in the Digital Age se bude konat od 17. do 22. července 2022 v Praze. Zimní část kurzů, které pořádá mezinárodní vzdělávací instituce European Leadership Academy, hostilo v polovině února letošního roku francouzské Nice. Vzdělávací program je součástí dlouhodobé iniciativy „Seeds for the Future“ firmy Huawei, která usiluje o překlenutí digitální propasti napříč společností, budování více inkluzivního prostředí v sektoru ICT a vytváření budoucnosti, ve které budou v čele digitálních inovací moci stát všichni bez ohledu na pohlaví

Zveřejněno: 19. 5. 2022

„Nadcházející letní škola je další mimořádnou příležitostí pro budoucí lídry, kteří díky ní mohou získat nové poznatky o nových technologiích,“ prohlásil Tony Ťin, hlavní zástupce společnosti Huawei pro evropské instituce. „Huawei je i nadále odhodlána podporovat evropské talenty a já se těším na spolupráci s našimi českými partnery na rozvoji vzdělávacích aktivit.“ Zájemkyně z celé Evropské unie mohou pomocí webového formuláře žádat o místo v programu až do 31. května. Nezávislá porota poté vybere 29 z nich – jednu z každé členské země EU a po jedné z Ukrajiny a západního Balkánu – které se budou moci bezplatného programu zúčastnit. V případě uplynulé zimní školy vybírala porota z 2500 přihlášek.

Příležitost pro ženy

„Ženy musí být schopny utvářet a vést technologickou revoluci. Naše osnovy proto účastnicím poskytují nástroje potřebné k tomu, aby mohly stát v čele evropské digitální transformace,“ uvedla Berta Herrero, programová ředitelka letního vzdělávacího programu. Posluchačky se tak mohou těšit na lekce vedené špičkovými odborníky, ale také na týmové projekty, výukové aktivity a samozřejmě i příležitosti, které studentky seznámí s lokální kulturou. „Ať už přichází z vědních nebo humanitních oborů, ženy hrají v technologickém sektoru klíčovou roli. Nikdo není z vývoje nových technologií vyloučen – popravdě, zajištění skutečné rozmanitosti v tomto oboru je prvním krokem k vybudování inkluzivního světa bez předsudků a diskriminace,“ dodává Herrero.

Uplynulých dvou ročníků vzdělávacího programu se zúčastnily i talentované mladé ženy z České republiky a předpokládá se, že o studium bude především mezi vysokoškolačkami a začínajícími profesionálkami velký zájem i letos. „Odvětví ICT je u nás stále vnímáno spíše jako mužská doména a žen je v něm zatím velmi málo,“ říká Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti českého zastoupení Huawei. „Moc mě proto těší, že naše letní škola i další vzdělávací programy nabízí dívkám příležitost, která jim pomůže nejen úspěšně proniknout do světa technologií, ale také stanout v jeho čele.“

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízí integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech: telekomunikačních sítích, výpočetní technice, chytrých zařízeních a cloudových službách. Závazkem společnosti je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Společnost silně investuje do základního výzkumu, přičemž se soustředí na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Od svého vzniku v roce 1987 funguje s více než 194 tisíci zaměstnanců ve více než 170 zemích světa jako společnost svými zaměstnanci plně vlastněná.

 

Související…

Koučka Lenka Šťastná: Oči mi otevřelo kouzlo obyčejné správně položené otázky
Zdeněk Strnad

foto: Huawei, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...