fbpx

Duchové Carcassonne: Odkryjte tajemství mlhy 1 fotografie
Zdroj: Mindok.cz

Společnost Mindok si pro letošek připravila novou verzi fenomenální hru Carcassonne ve formě rozšíření, a to s názvem Duchové Carcassonne

Zveřejněno: 18. 10. 2023

Hra Carcassone je držitelkou prestižních ocenění Spiel des Jahres a Deutcher Spielepreis. Milovníci deskových her ji důvěrně znají, protože významně přispěla k rozvoji deskových her, a vždy se těší na další rozšíření. Od doby prvního vydání se stala skutečným fenoménem. Důvod je přitom zcela prozaický: nikdy se neokouká, nikdy se neohraje, pokaždé je totiž jiná. Navíc je zábavná, i když ji hrajete jen dva, což se o jiných hrách říct nedá. Její podstata je navíc poměrně jednoduchá. 

V minulosti, v době, kdy hustá mlha pokrývala rozlehlé louky kolem města Carcassonne a tiše se plížila až k městským hradbám, panovala ve středověkém kraji neklidná doba. Stateční rytíři, kteří odvážně střežili toto nádherné město, se třásli strachem při večerních setkáních u táborového ohně. V jejich brnění se ozýval chrastivý zvuk, zatímco naslouchali starým příběhům mnichů.

Duchové Carcassonne nejsou jen hrou; jsou to vrátka do světa, kde se minulost a přítomnost spojily a vytvořily tajemnou a vzrušující zábavu. Kooperativní režim, záhadné prostředí a nová pravidla přináší zcela nový rozměr do klasického středověkého světa Carcassonne.

„V mlze se skrývají duše, které vystupují z temnoty, aby nalezly svou spravedlnost,“ varovali mnichové. Odkrývají se tajemství minulosti a nyní se klade otázka, zda se najdou stateční hrdinové, kteří přijdou a zachrání tento svět před temnotou duchů?

Nová dobrodružství v legendární hře

Duchové Carcassonne vás vtáhnou do zábavného herního prostředí, které je známé svými malebnými městy, rozlehlými loukami a tajemnými zákoutími. Kromě krásy kraje se do hry vkrádají strašidelné zámky, tajemné hřbitovy a všeobjímající mlha, která skrývá duše ze záhrobí. Každý nový prvek v krajině přináší nová pravidla a strategie, takže budete muset využít svou inteligenci a taktiku, abyste se vypořádali s těmito novými výzvami. Ale pozor! Nebudete v tom sami.

Spojte síly pro záchranu Carcassonne

Nejvýraznější změnou je zavedení kooperativního režimu. Hráči se musí spojit, aby čelili neklidným duchům, kteří ohrožují krajinu. Hra nabízí šest úrovní s narůstající obtížností, takže i ti nejzkušenější hráči budou mít co řešit. Budete společně bojovat proti mlze, z níž se zjevují duchové, a snažit se je uchlácholit před tím, než se jejich temné síly rozšíří po celém kraji.

Duchové Carcassonne nejsou jen hrou; jsou to vrátka do světa, kde se minulost a přítomnost spojily a vytvořily tajemnou a vzrušující zábavu. Kooperativní režim, záhadné prostředí a nová pravidla přináší zcela nový rozměr do klasického středověkého světa Carcassonne. Připravte se na dobrodružství, kde musíte spojit své síly a zachránit Carcassonne před duchy a temnotou mlhy. Dokážete překonat tyto nadpřirozené bytosti a navrátit pokoj do krásného kraje města Carcassonne? Jste připraveni na tuto neuvěřitelnou výpravu?

Doporučená cena hry

849,-

foto: Mindok.cz, zdroj: Mindok.cz

Tipy redakce

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...