fbpx

Zveřejněno: 15. 3. 2017

Nevím, jak vás, ale mne občas přepadnou myšlenky, co dělám špatně, že se mi nedaří. Nejsem ani příliš ambiciózní, ani pohodlná a snad mohu říct, že určitý talent se ve mně také skrývá. Přesto nebo právě proto bych měla být úspěšnější. Tato otázka mi nedala spát a začala jsem se o tajemství sukcesu zajímat hlouběji…

Pokud si myslíte, stejně jako já jsem o tom byla přesvědčená většinu svého života, že za vším stojí jen váš talent, se kterým jste se narodili, jste na omylu. Ten je pouze malým dílem velmi složité skládačky. Na toto téma byly po desetiletí prováděny výzkumy a vědci došli k závěru, že úspěšní lidé dosahují svých vytyčených cílů ne kvůli tomu, kým jsou, ale kvůli tomu, co dělají. Pojďme tedy okopírovat pár zvyků těch nejpovolanějších. 

Vybírají si, kým se chtějí obklopovat

Americký spisovatel Seth Godin odhaluje ve své knize Tribes, že úspěšní lidé vyhledávají ty jedince, se kterými se mohou propojit intelektuálně. Najděte si i vy takovou skupinu lidí, spolupracujte spolu navzájem a podporujte se ve svých úspěších. Motivátor, řečník a spisovatel Jim Rohn tvrdí, že vy sami jste průměrem vašich pěti nejbližších přátel.

Udržují se v kondici

run 1749410 640

Zdravá mysl a tělo jsou prvním krokem k úspěchu. Fyzická aktivita nejen udržuje vaše tělo v běhu, ale zlepšuje také váš duševní stav. Bývalý americký prezident Barack Obama cvičí 45 minut každý den šest dní v týdnu. Spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg chodí běhat alespoň třikrát týdně. Říká: „Zůstat ve formě je velmi důležité. Každodenní aktivity vyžadují spoustu energie, a pokud jste v dobré formě, máte daleko více energie.” I americký investor Warren Buffett se udržuje v kondici, i když nedobrovolně. Miluje hamburgery, coca-colu a hot dogy. Aby nemusel držet dietu, jak mu to nařídili lékaři, raději cvičí. „Zvolil jsem si to menší zlo,” říká.

Zbytečně neztrácejí čas nad svými prohrami

„Moje matka mě naučila neohlížet se zpět s lítostí, ale naučit se hledět dopředu. Lidé tráví neskutečné množství času přemýšlením nad svými neúspěchy. Zbytečně tak plýtvají svou energií, kterou by mohli vynaložit do nových projektů. To mě nepřestává udivovat. Neúspěch neberu jako krok zpátky, ale jako ponaučení,” říká Richard Branson, britský miliardář a majitel značky Virgin, jež zahrnuje na 400 společností.

Naučili se zvládat stres

„Za prvé, je dobré si poslechnout nejprve názory tvých lidí, než jim řekneš ten svůj. Za druhé, značný vliv bude mít na ně to, jak budeš zvládat pracovat ve stresu,” tuto radu si vyslechl Lloyd Blankfein, jenž je nyní generálním ředitelem a předsedou společnosti Goldman Sachs. Ti, co to dotáhli daleko, se nenechávají ovládat stresem. Vždyť dennodenně rozhodují o důležitých věcech, při kterých je třeba zachovat klidnou hlavu.

Meditují

meditation 1287207 640

Díky meditaci budete nejen klidnější, ale také zvýšíte svou produktivitu. Velkou její zastánkyní je například americká moderátorka Oprah Winfrey. Ta kombinuje kardio cvičení spolu s rozjímáním a to jí pomáhá během náročných pracovních dnů. Winfrey přiznává, že dvakrát denně sedí v naprostém tichu po dobu dvaceti minut.

Vstávají brzy

Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, vstává například již ve 4:30 ráno. Na brzké vstávání si potrpí i Jeffrey Immelt, ředitel General Electric. Probouzet se brzy patří mezi každodenní rutinu úspěšných lidí. Hned po probuzení se mohou daleko lépe soustředit a stihnou tak vyřídit řadu důležitých věcí, na které jim nezbývá čas během hektického pracovního dne.

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Aby nějaký astronom objevil novou planetu v naší sluneční soustavě, to je věc...


Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.