fbpx

Na co s tím dítětem čekáš? Máš krámy? 8 nejotravnějších otázek, které ženám nikdy nepokládejte 1 fotografie
Zdroj: Shutterstock
Zveřejněno: 17. 5. 2023

Když se člověk snaží vygooglit „nejhorší otázky, které ženy dostávají“ v angličtině, vyjede mu množství rádoby vtipných videí a článků s nejhloupějšími otázkami, které kladou ženy mužům. Jako kdyby možnost, že i ženy dostávají hloupé dotazy, pro google vůbec nebyla relevantní.

Google dále nabízí box s návrhy „Lidé se také ptají“, kde můžeme najít třeba: Co je 5 otázek, které by se žena muže neměla nikdy ptát? Proč ženy kladou složité dotazy? Na co se ženy mužů ptají?  

Zkrátka a dobře to vypadá, že jsou to hlavně ženy, kdo se hloupě a otravně dotazují. Protivné otázky však dostávají všichni bez rozdílu. A protože se o těch mířených na ženy moc nemluví, tady je dle webu Yourtango výběr osmi těch, které byste měli ze svého slovníku zcela vypustit. 

1. Nejsi nemocná/unavená?

Touto otázkou rovnou jako byste říkali: Sakra, vypadáš hrozně.

Nikdo netouží po tom, vypadat unaveně či nemocně. Většinou si kupujeme make-up, abychom zakryly fakt, že máme kruhy pod očima a vysušenou pleť. Pokud tedy opravdu nejsme unavené či nemocné (možná jsme jen ráno vynechaly obvyklou řasenku), vzbudí to v nás pochybnosti, že náš přirozený vzhled asi není úplně ok.

Existuje jen velmi malé tří až čtyřleté okno, kdy žena není „příliš mladá“ ani „příliš stará“, krátké období mezi „zpomal!“ a „pospěš si!“. V pubertě je dívka příliš mladá na nošení výrazného make-upu, na večírky a milostné avantýry. Uplyne ale jen pár let a je na tohle všechno zase moc stará, a navíc by se měla rychle vdát a plodit děti.

2. Na co čekáš?

Kdy se budete brát? Proč ještě nemáte dítě? Proč nemáte další dítě? Proč ještě nemáš dodělanou školu? Proč nezačneš podnikat? Na co čekáš?

Ať už jde o velikost rodiny, kariérní cíle nebo manželskou situaci, nemusíme svá osobní rozhodnutí ospravedlňovat ani vysvětlovat a rozhodně do nich nemusíme být tlačeny. Otázka „na co čekáš“ je navíc úplně zbytečná, lidé určitě jen nesedí doma a nečekají, až jim život spadne do klína a rozhodnutí se udělají sama. Každý si prochází životními procesy svým vlastním tempem.

3. Máš krámy?

Tohle je, jako byste říkali: Tvé emoce a myšlenky mají menší váhu, protože menstruace atd.

Nic neznehodnotí ženské pocity právě jako tahle „chytrá“ otázka. Jako by naše těla na chvíli uchvátily krvelačné zombie, které striktně fungují podle svého hormonálního kódování. Jako by krev vycházela přímo z našich mozků, a ten nedokázal tvořit rozumné věty.

4. Co vůbec na té mateřské celý den děláš?

Tohle v ženách vzbudí buď pocit, že jejich život působí hrozně nudně, nebo že je tazatel podezírá z nicnedělání.

Co od této otázky očekáváte? Přehled každodenních povinností matky v domácnosti? Jasně že ano, přesně jak jste předpokládali, celý den tajně nic nedělá!

5. Nejsi na to moc mladá/stará?

Existuje jen velmi malé tří až čtyřleté okno, kdy žena není „příliš mladá“ ani „příliš stará“, krátké období mezi „zpomal!“ a „pospěš si!“. V pubertě je dívka příliš mladá na nošení výrazného make-upu, na večírky a milostné avantýry. Uplyne ale jen pár let a je na tohle všechno zase moc stará, a navíc by se měla rychle vdát a plodit děti.

Nesuďte úspěchy, cíle nebo volby na základě věku. Opět platí, že každý si jde svým vlastním tempem.

V oblasti jídla si hleďte svého. Ať už otázka v této oblasti přichází od přítele, odsuzujícího kolegy, nebo zarytého vegana, je otravná vždycky a ve všech variantách.

6. Nejsi feministka, že ne?

Po této otázce buď následuje debata o tom, co přesně slovo „feministka“ znamená (protože existuje mnoho spletitých definic), nebo navždy odepíše všechny budoucí rozhovory.

Ve skutečnosti si tento dotaz zaslouží jen jednu odpověď: „Myslím si, že ženy a muži si zaslouží stejnou ochranu před zákonem, což je, technicky vzato, feminismus“. Konec. Tak proč se s tím obtěžovat?

7. Měla bys tohle jíst/pít?

V oblasti jídla si hleďte svého. Ať už otázka přichází od přítele, odsuzujícího kolegy, nebo zarytého vegana, je otravná vždycky a ve všech variantách.

8. Jsi těhotná?

Za žádných okolností nepokládejte tuto otázku, aniž byste se smířili s tím, že můžete slyšet tuto obávanou odpověď: „Nejsem.“

Mimochodem, těch pět nejhorších otázek, které ženy kladou mužům, dle Google jsou: Na co myslíš? Miluješ mě? Vypadám tlustě? Myslíš, že je hezčí než já? Co bys dělal, kdybych umřela?

Související…

Spravedlnost, nebo kariéra? Jaké jsou argumenty žen, které nechtějí děti
Milada Kadeřábková

foto: Shutterstock, zdroj: Yourtango.com

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...