fbpx
Zveřejněno: 17. 10. 2017

Jejich revírem je talíř špaget, jejich ruce upatlané, hlásky pisklavé a tempo vražedné – řeč je o dětech v restauraci. Jenže pokud máte nějaké rozjívené potomstvo, jistě víte, že když ho vezmete někam do společnosti, je prostě všude a nedá se tomu nijak zabránit. Helena Ducháčková tento problém moc dobře zná a navíc odmítá své ratolesti krmit prefabrikáty, které nabízí každé menu pod hlavičkou jídel pro ty nejmenší. Proto již brzy otevře novou restauraci pro děti. 

„Hodně dlouho jsem řešila, že když chci jít někam s dětmi, kde se zabaví, tak tam nedostanu kvalitní jídlo,“ říká Helena Ducháčková, „trpím, když jdeme do různých zábavních podniků, které jsou určeny dětem, a nabídka je omezená jenom na to, co je z mého pohledu nejhorší, jako polotovary, pizzy, hotdogy, gumoví medvídci a podobně...“ Proto se rozhodla vyplnit díru na trhu a otevřít restauraci pro děti. Sama s humorem říká, že se ještě teprve jen „něco peče“, protože otevírat by chtěla až v příštím roce.

I když už dnes můžete zavítat do podobných podniků, jako je ku příkladu Králík v Rádiu, Divoké matky či Coolnička, Helena chce pojmout celý koncept edukativně a zdravěji. Nejenže si ratolesti v dětském koutku budou moci hrát, zatímco jejich maminky v klidu vyřídí pracovní schůzku nebo poví kamarádce nejnovější drby, ale celé hřiště bude vedeno v duchu „škola hrou“, takže se zde i něco naučí. Navíc se bude kuchyně zaměřovat na zdravá jídla. Vařit se bude bez bílého cukru a bílé mouky a maminky si zde budou moci recepty i vyzkoušet. Chcete-li se dozvědět více, pusťte si naše video.  

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.