fbpx

Zveřejněno: 17. 10. 2017

Jejich revírem je talíř špaget, jejich ruce upatlané, hlásky pisklavé a tempo vražedné – řeč je o dětech v restauraci. Jenže pokud máte nějaké rozjívené potomstvo, jistě víte, že když ho vezmete někam do společnosti, je prostě všude a nedá se tomu nijak zabránit. Helena Ducháčková tento problém moc dobře zná a navíc odmítá své ratolesti krmit prefabrikáty, které nabízí každé menu pod hlavičkou jídel pro ty nejmenší. Proto již brzy otevře novou restauraci pro děti. 

„Hodně dlouho jsem řešila, že když chci jít někam s dětmi, kde se zabaví, tak tam nedostanu kvalitní jídlo,“ říká Helena Ducháčková, „trpím, když jdeme do různých zábavních podniků, které jsou určeny dětem, a nabídka je omezená jenom na to, co je z mého pohledu nejhorší, jako polotovary, pizzy, hotdogy, gumoví medvídci a podobně...“ Proto se rozhodla vyplnit díru na trhu a otevřít restauraci pro děti. Sama s humorem říká, že se ještě teprve jen „něco peče“, protože otevírat by chtěla až v příštím roce.

I když už dnes můžete zavítat do podobných podniků, jako je ku příkladu Králík v Rádiu, Divoké matky či Coolnička, Helena chce pojmout celý koncept edukativně a zdravěji. Nejenže si ratolesti v dětském koutku budou moci hrát, zatímco jejich maminky v klidu vyřídí pracovní schůzku nebo poví kamarádce nejnovější drby, ale celé hřiště bude vedeno v duchu „škola hrou“, takže se zde i něco naučí. Navíc se bude kuchyně zaměřovat na zdravá jídla. Vařit se bude bez bílého cukru a bílé mouky a maminky si zde budou moci recepty i vyzkoušet. Chcete-li se dozvědět více, pusťte si naše video.  

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Co přineslo na Zemi život? Zřejmě vznikl tady. Díky pevninským sopkám

Co přineslo na Zemi život? Zřejmě vznikl tady. Díky pevninským sopkám

Vznik života je pořád ještě pro nás zahalen tajemstvím, tedy pokud nejsme...

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Na konci devatenáctého století představovaly elektromobily špičku tehdejší...