fbpx

Zveřejněno: 9. 3. 2017

Každý rok vyhlašuje společnost Pantone Color Institute v New Yorku barvu, která po následujících 12 měsíců kraluje celému módnímu průmyslu i designérskému světu. Loni usedly poprvé v historii na trůn rovnou dva odstíny, pastelově modrý Serenity a růžový Rose Quartz. Nyní nám bude vládnout svěží tón jarní přírody s příznačným názvem Greenery, tedy v doslovném překladu zeleň.

Zářivé žlutozelené tóny Greenery mají symbolizovat nové začátky. Zřejmě to nebude náhoda, protože loňský rok 2016 dával po sečtení jednotlivých čísel dohromady devítku, což je podle výkladu numerologie číslovka dokončování. Letos nás se součtem jedna naopak čeká spousta změn i nových startů a experti na barvy jim dávají zelenou.

snowdrop 523667 1280

Odstín Greenery evokuje první jarní dny.

Hlavní myšlenka

Svěží odstín má evokovat první jarní dny, kdy se příroda definitivně probouzí ze zimního spánku, ale především odkazuje na životní prostředí.

,,Dnešní svět je plný moderních technologií, které se neustále vyvíjejí. Je však zapotřebí, aby si lidé začali uvědomovat, jaké důsledky z toho plynou pro naši planetu,” tvrdí odborníci z Pantone.

Začít myslet na životní prostředí a podporovat takové značky, které uvažují stejně a vyrábějí tak produkty z přírodních nebo recyklovatelných materiálů, je alfou a omegou lepší budoucnosti. Prosluněný tón zeleně nám to bude po celý rok připomínat. 

Barevné kombinace

Rozhodně si ale nemyslete, že byste se měli do zářivé barvičky zahalovat od hlavy až k patě nebo si snad vymalovat celý byt podle Česílkovy domoviny. Barva čerstvě posekaného trávníku je opravdu neutrální a skvěle funguje se všemi tóny přírody. Dokonalé souznění tvoří spolu s jemnou krémovou, béžovou nebo šedou. V kombinaci s černou působí Greenery velice dramaticky i honosně a pokud ji sladíte se sladkými pastelovými odstíny růžové, fialové, modré či žluté, budete se moci kochat pohledem rozkvetlých sadů a zahrad.

demdaco michel design works hydratacni mydlo sladke jablko 246g 283 ku

Hydratační mýdlo sladké jablko můžete zakoupit na www.demdaco.cz za 283 Kč.

Kosmetická lákadla

Na revitalizující záplavu zelené se můžete těšit také v oblasti kosmetiky. Silnější důraz na ekologii je patrný i ve zkrášlujících produktech, ať už se bude jednat o ryzí ingredience v podobě výtažků z čím dál více oblíbenějšího Matcha čaje, zeleného jablka, avokáda či oliv, nebo o osvěžující vůně citrusových plodů. Greenery se snaží v lidech vzbudit nový způsob myšlení, přinést jim dávku optimismu a znovu je propojit s přírodou.

Foto: Shutterstock, Pixabay a Demdaco

 

Galerie

Tipy redakce

Mohou změnit Einsteinovu teorii relativity chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Mohou změnit Einsteinovu teorii relativity chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Fake news nejen o covidu: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Fake news nejen o covidu: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...