fbpx
Zveřejněno: 9. 8. 2017

Reprezentovat Českou republiku se dá různými způsoby. Třeba vývozem ledního hoikeje. V rámci prázdninového dobrovolnictví bněhem července přivezla skupina Čechů ve svých batozích 30 kusů hokejového vybavení. Společně s místními zároveň postavili první hokejové hřiště v okresu Kargil. Jedná se o venkovní kluziště o rozměrech 24 na 12 metrů, na kterém se začne hrát poprvé v lednu 2018.

"Myslím, že máme nejsofistikovanější konstrukci hřiště v Malém Tibetu a jsme také nejlépe vybavená místní instituce hokejovou výstrojí," vysvětluje ředitel školy Norboo. "Mám pocit, že zimní výuka bude jeden obrovský úspěch," dodává.

"Když jsem viděla v Praze na Ruzyni tu hromadu hokejvého vybavení, kterou jsme měli převést, myslela jsem si, že je to vtip. Nicméně nás předseda Brontosaurů v Himálajích Jirka přesvědčil svým zapáleným přístupem, že na to máme. A nakonec jsme tedy vybavení převezli,"  říká brontosauří dobrovolnice Martina.

tibet hokej1

Děti vyzkoušeli kluziště zatím bez ledu, hrát se začne v lednu

Hřiště stavěli prázdninoví dobrovolníci společně s místními truhláři, členy místní náboženské komunity a spolu s bývalými i současnými studenty školy. "V jeden moment to vypadalo, že se to do našeho odjezdu nepodaří stihnout, ale nakonec nám místní předvedli, jak takovéto situace umí řešit," popisuje předseda himalájských brontosaurů Jiří Sázel.

"Je fakt, že nám ve finále nestačil usychat lak. Ale místmím hodně záleželo na tom, abychom všechno stihli. Teď má škola vlastní hokejové hřiště a studenti mají být na co hrdí," doplňuje šéf himalájských brontosaurů.

Hokejové hřiště přišel slavnostně otevřít místní významný láma, který se v Mulbekhu zasadil o rozvoj tamního největšího kláštera. Vrámci mše popřál vše nejlepší a děti v hokejovém vybavení si potom zkusili první hru. Akorát tedy zatím bez ledu.

Autor: za Brontosaury v Himalájích Jiří Sázel

foto: Petr Králík, zdroj: Brontosauři v Himalájích

Tipy redakce

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.