fbpx

Zveřejněno: 1. 3. 2017

Podle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Chuen (Opice). Po období Pazourka, kdy jsme na sobě měli pilně pracovat, se dostáváme do období, kdy se lépe můžeme napojit na svou vnitřní moudrost, a tu pak předávat druhým, pokud se na to cítíte připravení. Pokud tuto potřebu necítíte, můžete se hlouběji zabrat do témat, která vás zajímají. Je to čas hlubinného studia, rozjímání a schopnosti předávat svou nabitou moudrost druhým.

Lidé, kteří jsou tímto mayským znamením ovlivnění, v sobě nosí potřebu i dar učit. Mohou uspět ve výzkumu, protože jsou nesmírně zvídaví a touží po moudrosti. Jelikož jsme se ocitli všichni v tomto období Opice, můžeme se lépe naladit na svou vnitřní moudrost a touhu se dále vzdělávat. Proto mnoho lidí ucítí potřebu získat více informací o oborech, které je zajímají. Někteří se rozhodnou, že již mohou druhým předávat znalosti již nabité. Pokud to tak bude zrovna u vás, ujistěte se, že již sami tyto znalosti ve svém životě prakticky uplatňujete.

Co se týká zdraví, je dobré se více informovat o tom, jak jíte a zda cvičíte správně. O tuto problematiku se můžete začít hlouběji zajímat, protože vás to bude bavit. Pokud tím nebudete chtít trávit čas, můžete zajít k někomu, kdo se těmito tématy vážně zabývá. Když si necháte dobře poradit, ušetříte tak spousty času. Využijte pomoc odborníků, kteří budou v tomto čase ve své nejlepší formě. Co se týká finanční roviny, můžete využít svou intuici a dobré podmínky, které toto období nabízí. Buďte nápadití.

shutterstock 492301798

V oblasti práce zkuste o svém oboru více zjistit a zajímejte se o různé trendy a novinky. Nechte se inspirovat a obohaťte své znalosti. Nikdy se nepřestávejte učit, a pokud jste již zapomněli se učit, v tomto období si můžete rozpomenout snadněji. Své znalosti pak předávejte těm, kdo projeví zájem.

V oblasti vztahů můžete v tomto období očekávat, že přijdou chvíle, kdy budete moci někomu výrazně pomoci. Někomu, kdo to opravdu potřebuje. Toto období přeje terapeutům, trenérům a lidem, kteří pracují s druhými lidmi jako mentoři. Zkuste více naslouchat druhým, a když přijde ta správná atmosféra, nebojte se důvěřovat své vlastní moudrosti. V žádném případě na druhé netlačte, protože to není ten nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, přestože to může u některých lidí dočasně fungovat.

V tomto období můžete probudit svého vnitřního učitele. Můžete se napojit na svou jedinečnou moudrost, která je neopakovatelná. Každý prochází speciálním výcvikem, kterému se říká život, a zkušenosti každého z nás jsou velmi rozdílné, ač jsou v mnoha směrech podobné. To je paradox života, který jen potvrzuje svou přirozenou záhadnost a rozmanitost. Moudrost, kterou v sobě objevíte, pak můžete tvůrčím a originálním způsobem druhým předat, pokud to tak budete cítit.

Podle západní astrologie jsme v období Ryb

Ryby jsou velmi spirituální znamení a díky živlu vody, ke kterému je toto znamení přiřazeno, nosí v sobě lidé ovlivnění tímto znamením hluboké a léčivé síly. Každý z nás má schopnost léčit a v tomto období můžeme tyto síly snadněji probudit. Sny mohou být v tomto čase silnější a jasnější. Mohou v sobě nosit poselství pro náš každodenní život, a tak jim naslouchejte a hlavně si je zapište.

Na druhou stranu si musíte dávat pozor na pocity únavy, zapomětlivosti a tendenci podléhat příliš okolním vlivům a špatným návykům. Alkohol a jiné návykové látky mohou být pro mnoho lidí zhoubné, a to platí především pro zrozence v tomto citlivém znamení nebo se týká těch, kteří mají silně aspektován Neptun na osobní planety či silně obsazený dvanáctý dům v osobním horoskopu.

shutterstock 316207910

Kombinace Opice a Ryb 

Toto období bude přát lidem, kteří pracují s lidmi, a to především v uměleckých nebo sociálních oblastech. Znamení Opice používá jak analytickou, tak intuitivní mysl. Znamení Ryb je velmi intuitivní, a tak se tyto dva principy krásně doplňují. Důvěřujte tedy své vlastní intuici, ale nezapomínejte ji prověřovat. Znamení Ryb vládne i iluzím, a tak přestože jsou tyto představy někdy velmi krásné, mohou někdy zavést lidi na prapodivná místa.

Přeji vám ať, se v tomto období prohloubí vaše moudrost a intuice. Můžete narazit na velmi zajímavé lidi, od kterých můžete získat cenné poznatky, díky kterým se přiblížíte rychleji ke své vlastní znamenitosti.

Doporučené otázky pro toto období:

  • Co vím o potřebách svého těla a jak často si ho uvědomuji?
  • Jak jsem na tom s finanční gramotností?
  • Co bych rád studovat nebo prozkoumal?
  • Komu bych mohl pomoci tím, že ho vyslechnu a poskytnu radu?
  • Realizoval jsem své sny?

Doporučené aktivity pro toto období:

  • Cvičte pravidelně a zkoumejte svůj jídelníček.
  • Kupte si knihu o financích a zvyšte svou gramotnost v tomto směru.
  • Věnujte se výzkumu, studiu, čtení nebo psaní. Rozvíjejte svou mysl a prohlubte své znalosti.
  • Zrekapitulujte si svůj život a uvědomte si to, co jste se naučili. S touto moudrostí se podělte s těmi, kterým by mohla pomoci.
  • Udělejte si čas na někoho, kdo potřebuje nutně pomoci v oblasti, kterou dobře ovládáte.

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...