fbpx

Velká část globálního výzkumu vedeného společností Huawei se odehrává v Evropě. V roce 2000 zřídila své první výzkumné centrum ve Švédsku. Během následujících let se síť výzkumných center napříč Evropou rozšířila na 23 lokalit, ve kterých nyní společnost zaměstnává přes 2 400 výzkumných pracovníků

Zveřejněno: 5. 1. 2022

Technologická společnost Huawei slavila konec loňského roku úspěchem. V průzkumu Společného výzkumného střediska Evropské komise jí bylo uděleno druhé místo v hodnocení investic do průmyslového výzkumu a vývoje v EU za rok 2021, čímž oproti roku 2020 poskočila o jednu příčku vzhůru. Další významné ocenění získala společnost Huawei v prestižní výroční soutěži Corporate Startup Stars Awards, kde se zařadila mezi TOP 25 nejaktivnějších firem podporujících startupy a otevřené inovace.

Srovnávací tabulka investic do průmyslového výzkumu a vývoje v EU 2021 hodnotí úroveň investic 2 500 společností po celém světě, jež společně odpovídají za 90 % podnikového financování světového výzkumu a vývoje. Studie publikovaná Evropskou komisí patří v tomto segmentu k nejuznávanějším.

Před 34 lety společnost Huawei zahájila činnost se základním kapitálem menším než 5 000 eur. V té době jsme naštěstí těžili ze štědrosti jiných velkých společností, které byly ochotny dát šanci nováčkovi.

„Huawei je nyní hodnocen jako druhý největší soukromý investor do výzkumu a vývoje na světě,“ uvedl Tony Ťin, hlavní představitel Huawei pro evropské instituce. „Mezinárodní spolupráce v oblasti výzkumu a vědy je velmi důležitá, aby byl zaručen vývoj těch nejinovativnějších produktů a služeb,“ dodal.

Součást výzkumu ICT v Evropě

Velká část globálního výzkumu vedeného společností Huawei se odehrává v Evropě. V roce 2000 zřídila své první výzkumné centrum ve Švédsku. Během následujících let se síť výzkumných center napříč Evropou rozšířila na 23 lokalit, ve kterých nyní společnost zaměstnává přes 2 400 výzkumných pracovníků. Díky řadě partnerství s více než 150 evropskými univerzitami je Huawei významnou součástí výzkumného ekosystému ICT na starém kontinentu. To potvrdila i soutěž Corporate Startup Stars Awards, která již šestým rokem oceňuje velké společnosti na základě nominací přímo od zástupců startupů. Huawei se zařadil mezi TOP 25 Global Corporate Startup Stars. Ocenění si odnesly také společnosti jako Allianz, AXA, Mastercard či Telefónica.

„Huawei poskytuje svou cloudovou infrastrukturu a ekosystém Huawei Mobile Services k podpoře růstu startupů, vývoji nových produktů a expanzi na nové trhy, přičemž těží z propojení s velkým počtem začínajících firem, které přirozeně využívají cloudová řešení, umělou inteligenci, big data,“ prohlásil Alberto Onetti, předseda výzkumné společnosti Mind the Bridge, jež soutěž pořádá v rámci platformy Startup Europe Partnership pod záštitou Evropské komise a ve spolupráci s Mezinárodní obchodní komorou.

„Před 34 lety společnost Huawei zahájila činnost se základním kapitálem menším než 5 000 eur. V té době jsme naštěstí těžili ze štědrosti jiných velkých společností, které byly ochotny dát šanci nováčkovi. Proto není překvapením, že jsme chtěli přispět svým dílem a poskytnout tuto vřelost a podporu dalším dnešním startupům. Věříme, že tato myšlenka vrácení služby je důležitá pro zdravý vývoj ekosystému,“ uvedla při této příležitosti Catherine Čchen, prezidentka oddělení pro veřejné záležitosti a komunikaci společnosti Huawei.

Podpora i v Česku

Ta zároveň vyzdvihla aktivity, jimiž Huawei podporuje startupovou scénu. „Například ve Francii pomohl náš program Digital InPulse v posledních osmi letech na mezinárodní trh více než 80 startupům. Společně s iniciativami, jako jsou naše programy Shining Star a Huawei Developer Program, chceme zvýšit počet startupů na trhu a podpořit jednotlivé podnikatele a vývojáře.“

Programům na podporu startupů se věnuje Huawei i v České republice. Pravidelně je například součástí uznávané soutěže Nápad roku pořádané společností Vodafone, kde ve své vlastní kategorii Huawei Startup roku oceňuje nadějné začínající podnikatele a firmy. Huawei je rovněž partnerem Výzkumného ústavu pro podnikání a inovaci při Hospodářské komoře ČR.

Související…

Život v roce 2030: Jak změní technologie svět kolem nás?
Komerční článek

foto: Shutterstock, zdroj: Huawei ČR

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...