fbpx

Přistihli jste své dítě zpívat si do telefonu? Možná nejde jen o nevinnou zábavu

Zveřejněno: 30. 9. 2018

Pro ty, co nevědí, Musical.ly byla extrémně oblíbená aplikace (s údajně 500 miliony uživateli), která umožňuje sledovat hudební klipy, tvořit vlastní šedesátisekundové verze populárních písniček se speciálními efekty a následně je sdílet. Ta byla nedávno sloučena s jinou aplikací a přejmenována na Tik Tok (nebo Douyin v Číně). Veškerý obsah, včetně profilů z původní aplikace, byl ale zachován.

Falešný Bieber

Co se z počátku jeví jako relativně neškodná sociální síť, může děti za určitých podmínek vystavit explicitnímu a nevhodnému obsahu. V aplikaci bylo objeveno velké množství videí, které propagují poruchy příjmu potravy a sebepoškozování. Mnoho rodičů také u svých dětí našlo zprávy od neznámých osob. Stránka The New Zealand Herald například uvedla případ, kdy matka osmileté holčičky objevila v dceřině telefonu milostné zprávy od uživatele, vydávajícího se za Justina Biebera.

Na Musical.ly se můžete stát popovou hvězdou, i když jen pro přátele a rodinu. 

Vyzkoušela jsem si aplikaci na vlastní kůži a přišla na dvě věci. Za prvé, už jsem na tohle fakt stará. A za druhé, chápu, proč to děti tak baví a proč je síť mnohými nazývána ultra-návyková. Tvorba videí je intuitivní a velice jednoduchá, navíc díky kreativním doplňkům vypadají výsledky opravdu velmi dobře. Na Musical.ly se můžete stát popovou hvězdou, i když jen pro přátele a rodinu. A pokud jste hodně tvořiví, můžete získat i zástup fanoušků.

ob 8467b1 maxresdefault

Všechny účty jsou zde navíc po založení (pokud časem nezměníte nastavení) veřejné, takže kdokoliv může vidět všechen obsah, který dítě vytvoří. Pod určitými klíčovými slovy tak může náhodný návštěvník sítě najít osobní fotky dětí nebo videa svlékajících se teenagerů.

Související…

V Británii už přicházejí na to, že dětské štěstí leží mimo sociální sítěČasy se mění: Zakladatelé sociálních sítí varují před sociálními sítěmiI neslyšící slyší hudbu, jenže trochu jinak

Každá dobrá věc se může ve špatných rukou zvrtnout v nebezpečnou zbraň, nezáleží na tom, jestli jde o Facebook, Instagram nebo denní tisk. Takhle to bylo vždycky, jen v moderní době je škodlivý obsah trochu dostupnější, než byl třeba před 10 lety. Takže než se rozhodnete ratolestím vše zakazovat, zamyslete se nad jinými možnostmi, jak je chránit. Začněte třeba tím, že jim nastavíte jejich veřejný Tik Tok profil na soukromý a poučíte je o tom, že vyměňovat si soukromé informace (jako je věk, adresa či telefonní číslo) s cizinci se prostě nedělá.     

foto: shutterstock, zdroj: Internet Matters

Tipy redakce

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.