fbpx

Zuckerbergovi se na síti rozmohl nešvar: Teenageři si zřizují falešné profily

Zveřejněno: 5. 4. 2018
Reklama

Sociální sítě mají jeden docela velký problém. Chtějí, aby jejich uživatelé vystupovali pod pravým jménem a používali jen účet s vlastní identitou. To se ovšem nelíbí teenagerům, kteří na to nejsou stavění. Někteří ani například nevědí, zda chtějí být holkou, klukem anebo něčím mezi...

Uživatelé, a v tomto případě nejenom ti nejmladší, často nechtějí svou identitu ani uvádět, natož pod ní veřejně vystupovat. Provozovatelé sociálních sítí ale chtějí mít své ovečky jasně definovatelné a tříditelné, a to z jednoho prostého důvodu – samozřejmě jde o reklamu a její cílení. Bezejmenný účet nemá takovou cenu jako ten, ke kterému známe spoustu charakteristik, jež se dají využít v reklamním byznysu, ale třeba i při volbách.

Související…

Už víme, jak Facebook dostal Trumpa do Bílého domu Jeden facebook vládne všem: Jak velký Mark utkal svou síťVítejte v Zucktownu, firemním městečku Facebooku

Mark Zuckerberg by byl nejradši, kdyby všichni na Facebooku vystupovali pod svými jmény a uváděli o sobě co nejpodrobnější údaje, samozřejmě ty správné. Obhajuje to jakousi morálkou, i když jeho pohnutky se dnes zdají být úplně jiné. Jistě by si přál, aby všichni lidé na planetě měli svůj účet, na kterém by mohli být jednoduše oslovováni cílenou reklamou.

Ten pravý odvaz probíhá právě na neoficiálních a nepojmenovaných profilech, které nejsou skvěle připravenou půdou pro inzerci.

Tenhle jeho pohled na věc (chtělo by se říci naštěstí) nesdílejí teenageři. Ti chtějí vystupovat pod svými avatary či fluidy a už z hlediska bezpečnosti proti tomu vlastně není třeba cokoliv namítat. Teenageři například nechtějí, aby se jim po profilu procházeli budoucí zaměstnavatelé a hledali jejich hříchy. Nechtějí být identifikováni a nalezeni.

A když už, tak používají dva či více profilů – jeden oficiální třeba pro rodiče či učitele a další pro kamarády. Je nutné dodat, že ten pravý odvaz probíhá právě na neoficiálních a nepojmenovaných profilech, které ovšem nejsou tou skvěle připravenou půdou pro inzerci. Existují tak vedle sebe vlastně dva „Facebooky“, ty se jmény a beze jmen. A to pochopitelně panu Zuckerbergovi nesedí.

foto: Shutterstock, zdroj: Boing Boing

Tipy redakce

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Novinář Chris Taylor na serveru Mashable pregnantně vyjádřil stav , ve kterém se...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.