fbpx

Zveřejněno: 15. 3. 2017

Máte pocit, že jste vaši lásku tak nějak přechodili a spíše vedle sebe žijete jako bratr a sestra než ti dva zamilovaní blázni, kteří v začátcích ruku v ruce hledali na hvězdné obloze známá souhvězdí, tancovali v dešti a věděli, že bez sebe nechtějí být ani minutu? Zato dnes visí ve vzduchu otázka rozchodu? A třeba zbytečně!

Dřív než stihnete podepsat rozvodové papíry nebo vztah nadobro zahodíte, zkuste o vaší (ne)lásce popřemýšlet.

Zamilovanost je v trapu, co teď?

Růžové brýle po čase prostě jednou odložíte. Je to naprosto přirozené, smršť hormonů utichne, aby ponechala prostor pro opravdové city, na kterých můžete vystavět pomyslné patro pro vaše šťastné zítřky a rodinný život. A přesně v tomto stádiu můžete společně proplouvat džunglí světa s jistotou, že jste si (vzájemně) vybrali dobře.

stereotyp ve vztahu shutter1
S tím také souvisí fakt, že v posteli už to pojednou není tak vzrušující. Prostě se znáte, víte, co bude po misionáři následovat, a ty vzácné okamžiky v době, kdy jste se nevídali často (čtěte denně), vzal čas a proměnil je na realitu společného soužití. Ostatně tak jste to chtěli - být spolu pořád. Nachytali jste sami sebe, že tyto pocity znáte? Neděje se nic, kvůli čemu byste měli vzít nohy na ramena, nebo se snad poohlížet po milenci. „Nehledejte partnera pro život podle oka, spíše podle toho, do jaké míry si s dotyčným pustíte pusu na špacír. Krásu a přitažlivost vezme čas, ale umění nalézt společnou řeč nikdo a nic,“ upozorňuje dvakrát rozvedený IT technik Pavel z Prahy a přiznává, že sám několikrát pochybil.


Naopak využijte pouta důvěry a právě z nich investujte a čerpejte do nových, prozatím neprobádaných milostných sfér a zážitků. Začněte třeba tím, že se partnera zeptáte, po čem touží a jakou praktiku by ještě rád vyzkoušel a mějte slechy dokořán.


„Jako mladá a v lásce nezkušená, jsem hledala vztah, ve kterém ta bláznivá zamilovanost vydrží napořád. A tak jsem šla z jedné náruče do druhé, abych měla jasno až ve čtvrté. I přesto, že motýlci v břiše odlétnou, vám zůstane dobrý základ. Nehledejte stejně jako já to, co není,“ vysvětluje Terezie Loukotová, která z bláhových idejí o partnerství jednoduše vystřízlivěla.

Čas jen pro vás dva

Všichni s nadšením randí v tzv. oťukávací fázi, kdy nás pohání zvědavost o tom druhém zjistit co nejvíc a zároveň nás má pod pantoflem přitažlivost, sestřička touhy a kolegyně rozkoše. Ty začátky jsou mimo jiné pěkné právě proto, že si je pěknými děláte. Projevujete zájem, dychtivě hltáte každé slovo a plánujete další a další dobrodružství. Není se pak čemu divit, že když chcete srovnávat líbivou minulost s přítomností značící stagnaci, nebude pak taková, aby vás uspokojila. Nikdo ale neříká, že musí zůstat u toho.

Nadchněte se pro změnu!

stereotyp ve vztahu shutter
Seberte stan, krosnu a ztraťte se v přírodě. Kdepak all inclusive resorty a všechno to kolem. Naopak vůně pryskyřice, ranní rosy a chuť lesních jahod vám prozáří život barvami. Jen tak si lehnete do peřin, špičkujte se, plánujte a povídejte si o ničem a o všem zároveň. Mějte své rituály. Třeba skleničku vína ve dvou, čaj o páté a sex po sedmé. Pište si textovky jen tak. Dejte druhému pocit, že byste se pro něj rozkrájeli, a pak to dokažte průkaznými projevy zájmu.

Snažte se do vztahu investovat tolik energie jako na začátku a neberte ho za samozřejmost. Tento vklad se vám totiž vrátí i s úroky a nezapomeňte, že i když vás druhá polovička nečastuje jasným miluji tě aspoň dvakrát denně, neznamená to ještě vůbec nic. Důležité jsou pocity a rozhoduje i intuice.

Foto: Shutterstock

 

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...