fbpx

Číslo 2 nese velkou symboliku. Znamená spolupráci, štěstí, lásku, klid, vytrvalost, růst a pozitivní energii. Praha 2 má dvojku v názvu, a proto bude rok 2022 oslavou místa, kde žijeme

Zveřejněno: 18. 2. 2022

Celý rok tak bude v tomto pražském obvodu probíhat seriál akcí Rok Dvojky. Slavnostní zahájení proběhne v magickém termínu v úterý 22. 2. 2022 ve 12:22 na náměstí Míru a celou akci zahájí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Těšit se můžete na vernisáž výstavy Dvojka pro každého. Na 12 venkovních panelech uvidíte, jak se v Praze 2 žije a co je v plánu do budoucna. Součástí vernisáže bude i představení samotného projektu, jeho loga a také seznámení veřejnosti s plánem akcí pro letošní rok.

magi2

Další doprovodná akce v rámci zahájení Roku Dvojky se přesune do historických prostor Novoměstské radnice, kde proběhne slavnostní ceremoniál k udělení titulů čestným občanům Prahy 2. Večer ve 20:00 jste srdečně zváni na premiéru filmu o Dvojce, který se natáčel v průběhu celého roku. Promítat se bude na velkoplošnou obrazovku na náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily.

foto: Shutterstock, zdroj: MČ Praha 2

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...