fbpx

Zveřejněno: 7. 11. 2017

Gary Wright je jedním z mála kuchařů u nás, kteří umí vařit podle zásad ájurvédy. Své schopnosti získal až v Indii, přičemž mu velkou inspirací byla i jeho partnerka, jež se tímto oborem rovněž zabývá. Je ájurvéda opravdu tak komplikovaná? A co je při přípravě jídla nejdůležitější? Nejen to nám Gary prozradil v exkluzivním rozhovoru.

„Ájurvéda není složitá. Máme koření, které lze používat v závislosti na ročním období, a také zeleninu, která podporuje trávicí proces. K tomu stačí dbát na čištění jater, aby metabolismus fungoval efektivněji, a když tohle děláte, pak předcházíte překyselení,“ říká odborník na zdravé vaření Gary Wright, který v současnosti pracuje pro společnost Naše úroda, jež přináší organické produkty na český trh.

Podle Garyho Wrighta je nejdůležitějším principem ájurvédské stravy domácí vaření. Když jsme totiž při něm klidní, relaxovaní a vše děláme pěkně organizovaně, pak pozitivní energie proudí z nás i do přípravy jídla.

Z videa se dále dozvíte, čím se Gary při přípravě jídla inspiruje, ale promluví také o svých kurzech a ájurvédských večeřích, na nichž máte možnost okusit některé z jeho speciálních pokrmů.

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...