fbpx

Zveřejněno: 19. 3. 2017

Jejich chování je podezřelé. Zcela se vymykají normální většině a navíc požadují naprosté nesmysly jako například zdravé jídlo. Kdo jsou biomatky a proč jimi brzy naplníme ústavy pro mentálně nemocné?

V českých médiích je často doprovází následující adjektiva: nevyrovnané, afektované, silně dominantní. Vyšinuté ženštiny s vytřeštěnýma očima. Nechtějí se podřizovat společnosti. Touží být jiné. Jsou extrém. Zdá se, že biomatky jsou nejnebezpečnější sekta současnosti. Poznáte je podle batikovaných sukní, kojení na veřejnosti a chroustání mrkví ke svačině. Jaké další hříchy mají ještě na kontě? Sobecky upřednostňují vlastní pohodlí před životem dítěte, myslí si, že svým dětem rozumí lépe než pediatr, a nezavrhují přirozené terapie, které u nás všeobecně haní všemu rozumějící ochránce pravdy Sisyfos.

bio zeny shutter
Při psaní diplomové práce před dvaceti pěti lety jsem v diskuzi uvedla: V České republice jsou jako podezřelé a nebezpečné vnímány matky, které děti krmí zeleninou, ne sladkostmi. Naopak ty s platem analgetik v kabelce a s dítětem v kočárku, které okusuje párek v rohlíku, jsou normální. Bohužel se zdá, že se na uvedeném názoru nic moc nezměnilo.

Co tak děsivého bioženy dělají?

Může se zdát, že odmítají léky, porodnice a naše konvenční výchovná a vzdělávací zařízení. Některé se staví pochybovačně i k cukru, mléku, lepku, masu anebo různým kombinacím uvedeného. Ve skutečnosti však bioženy nejsou žádnou sektou sledující jakýkoliv tajný řád. Jsou to moderní vzdělané ženy, které zodpovědně rozhodují o svých životech. Ano, často mohou být jejich rozhodnutí jiná než ta většinová, která jsou u nás zakořeněná, běžná anebo jen pohodlná. To ale neznamená, že jsou špatná, nebo dokonce nebezpečná. Níže shrnuji a vysvětluji nejběžnější hříchy, ze kterých jsou bioženy obviňovány.

Šarlatánské početí

Plánování početí neřeší tak, že by desítky let polykaly hormonální pilulky, které narušují přirozenou hormonální rovnováhu ženy i její střevní mikrobiom. Vystačí si s obyčejným teploměrem, ty náročnější s nejrůznějšími minipočítači, které dnes zajišťují antikoncepci stejně přesně jako zmíněné pilulky – ovšem bez jakýchkoliv nežádoucích účinků léků.

Chtějí rodit děti v pohodě

Na rozdíl od mnoha gynekologů chápou, že pro stahy potřebné k porodu je zásadní pohoda ženy. Jenže doktoři si myslí, že všemu rozumí lépe, vědí, že těhotná žena v podstatě nemyslí, a tak to rovnou musí řešit za ni. Nejraději ji kontrolují položenou na zádech. Což o to, ale vleže se podstatně hůře tlačí. Ve stresu je narušena relaxační atmosféra, a tak i uvolňování hormonů nezbytných pro kontrakce. Bez pohody porod prostě neprobíhá a ženy jsou pak skutečně závislé na lékařích, zákrocích a medikaci.

Fanaticky podporují kojení

bio zeny shutter3
Ignorují práškovaná mléka v plechovkách a na veřejnosti ukazují prsa! Na rozdíl od Nestlé si totiž myslí, že mateřské mléko je ta úplně nejlepší strava pro kojence. Jsou přesvědčené o tom, že dítě je bezva kojit dva až tři roky a že vůbec žádné náhražky nepotřebují. 

Děti vychovávají v divočině

Namísto vzdělávacích zařízení se záchodky vykachlíkovanými podle předpisů vodí chudáky děti do lesa, kde je nechají hrát si se šiškami! Protože podle selského rozumu, a dokonce i nejnovějších studií je nejlepší prevencí spousty současných poruch a nemocí právě styk s přírodou. Děti, které si hrají v přírodním prostředí, totiž vykazují významný nárůst motorické zdatnosti, mají lepší rovnováhu a koordinaci pohybu v porovnání s dětmi, které si hrají na tradičních hřištích. Namísto využití státního školství zakládají pochybné alternativy, jako jsou WaldorfskéMontessori a ještě úplně jiné školy, které se liší od normálu. Nebo děti učí jen tak doma!

Vyžadují zdravé potraviny

Chtějí jen to nejlepší a nejchutnější jídlo, a tak si potraviny pěstují na zahrádkách, pečou si kváskové chleby, vstupují do KPZtek, nakupují si na farmách a farmářských trzích, upřednostňují biopotraviny... Myslí si totiž, že když se rostliny nepolévají agrochemikáliemi a zvířata se nekrmí svinstvem, budou pro nás prospěšnější a budou mít také lepší efekt na naše zdraví. Zdravě jedí, přestože zájem o toto stravování je podle některých našich expertů nebezpečnou poruchou s názvem ortorexie. Co naplat, konzumenti párků a sodovek zaplňují nemocnice a hřbitovy, zatímco o úmrtí ortorektika v našich končinách není ani slechu.

Chtějí, aby děti pily obyčejnou vodu

bio zeny shutter1
Vodu točí z kohoutku a jejich děti tak při pití nedostávají žádné cukry, nula energie a chemických dochucovadel. Přitom dnes víme, že právě nadbytek cukrů a chemie se čím dál více spojuje s nemocemi od zubních kazů, přes obezitu, až k poruchám chování.

Léčí děti třeba cukrem

Při navýšení teploty o desetinu stupně neběží k lékaři a nepožadují okamžité nasazení farmakoterapie, ale jen tak děti doma uloží do klidu, napájejí je bylinkovými čaji, dokonce je v některých případech krmí kuličkami cukru. Vím, že ty nejkvalitnější studie homeopatik často zjišťují účinnost jen na úrovni placeba. Na druhé straně přibývá terapeutů, kteří je úspěšně používají ve své praxi, a spokojených klientů – včetně celých rodin, které díky nim už roky nepotřebují užívat žádné konvenční léky.

Biomatky a bioženy, vaše rozhodnutí jsou nebezpečná. Vaše volby totiž ohrožují jistoty konvenčních rozhodnutí většiny. Tím ji znejišťují a přivádějí do útoku. Vy jste sebevědomé a jisté, vaši kritici si útoky řeší vlastní nejistotu. Odpusťte jim. Obdivuji vás!


Zdroj: blog Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Kdy u lidí nastává smrt? Odpověď přinesly pokusy s prasečím mozkem

Kdy u lidí nastává smrt? Odpověď přinesly pokusy s prasečím mozkem

Je smrt něco nezvratného? A kdy vlastně nastává? Všechny vyspělé státy mají ve...