fbpx

V pondělí 22. června proběhne v pražském prostoru WeWork finálový večer hackathonu Hack the Crisis. V jeho závěru budeme znát osm vítězných startupů, které si rozdělí 10 milionů korun, jež do soutěže věnovala společnost Hyundai. Soutěžit o ně bude celkem patnáct projektů

Zveřejněno: 19. 6. 2020

Do hackathonu, který začátkem dubna vyhlásila agentura CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, se přihlásilo celkem 206 projektů. Patnáct z nich postoupilo do tzv. Pitch Competition, ve které se finalisté utkají o finanční ceny. „Nejvíce projektů, celkem deset, se do finálové patnáctky probojovalo z oblasti zdravotnictví. Čtyři projekty vybrala odborná porota ze sekce společnost a finálovou patnáctku uzavírá projekt z oblasti ekonomiky,“ říká generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl.

„V CzechInvestu dlouhodobě naplňujeme klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic a jedním z našich hlavních cílů je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. Napomoci nám k tomu mohou i podobné akce, jako je právě letošní hackathon.“

Tři minuty k vítězství

V odborné porotě usedne Petr Očko (náměstek ministra pro digitalizaci a inovace, Ministerstvo průmyslu a obchodu), Markéta Přenosilová (ředitelka Divize startupů a inovativních MSP, CzechInvest), Petr Michník (vedoucí právního oddělení a oddělení vnějších vztahů společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech), Karel Dobeš (předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR) a Zuzana Nehajová (InnovEYtion Hub Leader, Ernst and Young).

Přes dvě stě přihlášených projektů považujeme za velice dobrý výsledek a věříme, že se velkou část z nich podaří zrealizovat, i když třeba zrovna neskončí na stupni vítězů.

Reprezentanti patnácti finálových projektů budou mít tři minuty na to, aby porotu přesvědčili, že právě jejich projekt je ten nejlepší. Při konečném hlasování se nebude hodnotit jen samotná prezentace, ale i to, jak je samotný nápad přínosný v boji proti pandemii koronaviru. Hlavní cenu 10 milionů korun do hackathonu věnovala společnosti Hyundai, která se rozhodla prostřednictvím nošovického výrobce Hyundai Motor Manufacturing Czech a českého zastoupení značky Hyundai Motor Czech podpořit Česko v boji proti pandemii koronaviru. Vítěz tak díky tomu získá tři miliony korun, firma na druhém místě dva miliony korun a projekt na třetím místě jeden milion korun. Na pět projektů pak čeká speciální cena ve výši 700 tisíc korun.

Zdravotnictví vede

Do hackathonu, který probíhal od dubna do června 2020, se mohly přihlásit projekty z oblasti zdravotnictví, společnosti a ekonomiky. „Když jsme před třemi měsíci připravovali tento unikátní virtuální hackthon a konzultovali jej s kolegy z Polska, Estonska i s mnoha partnery zde v České republice, netušili jsme, jaký zájem vzbudíme. Přes dvě stě přihlášených projektů považujeme za velice dobrý výsledek a věříme, že se velkou část z nich podaří zrealizovat, i když třeba zrovna neskončí na stupni vítězů,“ říká náměstek Ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Jak nakonec porota rozhodne, budou moci zájemci sledovat živě v pondělí 22. června 2020 od 17.30 v události na Facebooku, LinkedInu a přes stream ČTK na Českých novinách.

Nejvíce projektů, celkem deset, se do finálové patnáctky probojovalo z oblasti zdravotnictví. Patří mezi ně projekty Active nanofilters against COVID-19, Corrovent, COVIDI, Daruju Krev, Diana Biotechnologies, MedRec AI, Oxygenerátor, přenosný přístroj pro diagnostiky zdravotnictví, aplikace Virtual Lab a Virus Deflector.

Čtyři projekty vybrala odborná porota ze sekce společnost, jmenovitě FreMEn, Grey Cortex, Hunter Games a Kaleido. Finálovou patnáctku uzavírá projekt Corrency z oblasti ekonomiky. Jak nakonec porota rozhodne, budou moci zájemci sledovat živě v pondělí 22. června 2020 od 17.30 v události na Facebooku, LinkedInu a přes stream ČTK na Českých novinách. Ve čtvrtek 18. června také odstartuje hlasování na sociálních sítích, jehož vítěz získá speciální cenu diváků při slavnostním vyhlášení.

Související…

Jak hacknout krizi? Vítězné projekty hackathonu Hack the Crisis podpoří Hyundai
Klára Kutilová

foto: Hack the Crisis, zdroj: CzechInvest

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...