fbpx

Zatímco klidně spíte ukolébáni jízdou, vlak ujede i stovky kilometrů až do cílové destinace. O váš klid a bezpečí se po celou dobu stará průvodce lůžkového vozu

Zveřejněno: 2. 10. 2019

Večer usnete v Praze a ráno se odpočinutí probudíte třeba v Budapešti, v Tatrách, ve Varšavě nebo v Curychu. Nejen tam totiž míří noční spoje Českých drah. Ušetříte si časné vstávání i účet za další noc v hotelu. V oddílu Deluxe máte koupelnu jen pro sebe a snídani v ceně až na místo. Do autovlaků směr Poprad, Košice a Humenné můžete navíc naložit také vlastní vůz.

Nočními spoji se od nás rychle, pohodlně a hlavně bezpečně dostanete do mnoha evropských států. Zatímco klidně spíte ukolébáni jízdou, vlak ujede i stovky kilometrů až do cílové destinace.

cd in

O váš klid a bezpečí se po celou dobu stará průvodce lůžkového vozu, kterému při nástupu předáte své jízdní doklady a on je za vás předloží ke kontrole průvodčímu. Ten vás pak už nebude vyrušovat. Při cestování do zemí v rámci schengenského prostoru odpadají při překračování státní hranice i kontroly celníků.

Zkuste to Deluxe

V komfortních lůžkových vozech máte na výběr oddíl („pokoj“) s jedním až třemi místy. Vždy čistě povlečená lůžka přímo lákají k odpočinku, ale lze je jednoduše upravit také k sezení. Můžete se začíst do oblíbené knihy, časopisu nebo třeba probrat pracovní e-maily. Když dostanete chuť na něco dobrého, nabídne vám průvodce drobné občerstvení včetně alkoholických a nealkoholických nápojů.

Pokud si chcete výlet užít tak trochu ve stylu Hercula Poirota, který vlakem zbrázdil půl Evropy, doporučujeme vsadit na kategorii Deluxe.

Postaráno je také o vše, co potřebujete k osobní hygieně. K dispozici jsou toalety a sprchy. Díky umyvadlu s teplou i studenou vodou přímo v kupé vyřešíte obvyklé večerní a ranní rituály v soukromí.

cd sprcha

Pokud si ovšem chcete výlet užít tak trochu ve stylu hrdiny detektivek Agathy Christie Hercula Poirota, který vlakem zbrázdil půl Evropy, doporučujeme vsadit na kategorii Deluxe. Budete mít sprchu a toaletu jen pro sebe. Mýdlo, ručník a ústní voda jsou samozřejmě ve vaší koupelně automaticky k dispozici.

Ranní káva do postele

A abyste nezaspali a nezmeškali svou cílovou stanici, večer, než se uložíte k nerušenému spánku, si můžete domluvit ranní buzení. A pro příjemné vstávání vám ranní čaj, kávu nebo kompletní snídani vlakový personál podle přání naservíruje doslova až na lůžko.

Podrobné informace o cestování nočními vlaky Českých drah najdete na webové stránce https://www.cd.cz/nocnivlaky. Přejeme vám šťastnou cestu, ať už s námi vyrazíte kamkoliv.

Související…

Proč je elektroauto jen talisman falešné naděje? Musíme změnit život, ne dopravuPadesát odstínů klimatu: Deset rad, jak na dopravu a mobilituPět tipů, jak snížit dopad na planetu, když jsme na cestách

foto: Archiv ČD, zdroj: Noční vlaky Českých drah

Tipy redakce

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.