fbpx

Zveřejněno: 21. 3. 2017

Většina lidí si myslí, že jít na večeři či na skleničku je ta nejlepší volba pro první rande. To je však omyl. Lepší je najít místa, kde nebudete odkázáni jen jeden na druhého. 

„Večeře je moje nejméně oblíbená varianta pro první schůzku. Proč? Protože jste pod nesmírným tlakem. Sedíte naproti člověku, kterého sotva znáte, po dobu alespoň 90 minut (nedejbože víc!) a snažíte se jíst (což je ta nejméně příjemná činnost), a to nemluvím o trapném tichu mezi vámi dvěma, když vám dojdou témata ke konverzaci, říká přední vztahový expert Matthew HusseyNajděte taková místa, kde nebude kladena hlavní pozornost na vás dva. Vyrazte například do galerie, do zoo nebo na bowling. Budete mít více témat ke konverzaci a navíc se budete cítit uvolněnější.

love shutter2

Témata pro konverzaci

„Nesnažte se jej nachytat nebo ho testovat, abyste zjistila, jaký typ chlapa ve skutečnosti je. On sám sebe prozradí prostřednictvím konverzace a svých činů.” radí Hussey. Ptejte se na takové otázky, u kterých se otevře emocionálně. Jaká byla ta nejtěžší věc, kterou sis prošel minulý rok? Jak ses cítil, když jsi doběhl maraton? Pokud bys mohl jíst jen jeden druh pizzy po zbytek života, jaký by to byl? Poslední zmíněná otázka je má nejoblíbenější,” uvádí Matthew. A hlavně se bavte, to je podle Matthewa ta nejlepší rada pro první rande.

Naplánujte si další schůzku

love shutter1
Toto pravidlo neplatí jen pro první setkání. Můžete jej uplatnit kdykoliv, když toužíte zase vidět objekt vaší touhy. Často se stává, že během rande vše probíhá v pořádku, oba dva se baví, smějí se spolu, flirtují... a potom o sobě již nikdy neuslyší. Proč tomu tak je? „K této situaci dochází poměrně často. Možná jednou z nejdůležitějších rad, kterou mohu dát ženám, je naplánovat si druhé rande během toho prvního. Typická věta, kterou lidé pronášejí na konci schůzky, ,to byla zábava, měli bychom to někdy zopakovat'. Zaručuji vám, že další dva týdny budete zírat do mobilu a čekat na jeho pozvání.” Jak tedy předejít této situaci? Matthew radí pronést větu ve stylu: „V zoo jsem byla naposledy na základní škole.” Vnuknete mu tak nenápadně svůj nápad, který bude považovat za svůj a myslet si, jak dobře to naplánoval. Nezapomeňte, že čím konkrétnější budete, tím lépe.

Kdo je Matthew Hussey

Řečník, jeden z nejprodávanějších autorů podle New York Times, vztahový expert píšící do časopisu Cosmopolitan. Začínal jako motivační speaker, jenž koučoval klienty po londýnských kavárnách. Nyní Hussey a jeho tým rozjíždí programy určené tisícům mužů i žen po celém světě, aby jim pomohl dosáhnout jejich skutečného potenciálu. V roce 2008 vytvořil GetTheGuy stránky zaměřující se exkluzivně na vztahy, kde zprostředkovává ženám mužský pohled na téma láska a vztahy. Jestli tohoto sympatického guru ještě neznáte, věřte, že jemu uvěříte naprosto cokoliv. Je to totiž ohromný sympaťák. Přesvědčit se o tom můžete třeba zde.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...