fbpx

Zveřejněno: 29. 11. 2017

Dnešní svět vyvíjí na člověka obrovský tlak. Technologie, kterými jsme obklopeni, a informace, jež musíme dennodenně zpracovávat, nás vystavují nepřetržitému stresu. Je zapotřebí si ale uvědomit, že to není stres, co nám ubírá energii, nýbrž neschopnost s ním pracovat. Jak můžeme dětem v této exponenciální době pomoci? 

Zakladatel společnosti Intel Corporation Gordon Moore kdysi řekl, že se jednou za dva roky zdvojnásobí výpočetní kapacita na světě. Nejenže tedy máme k dispozici dvojnásobek dat, ale i přesně takové množství stresu. 

mulf a kata

„Náš mozek musí za jeden týden zpracovat stejný počet informací, jako mozky našich předků za celý život. Nicméně za posledních deset tisíc let se lidský mozek nezměnil, a pokud se ocitneme mimo naši komfortní zónu, tak nám říká, abychom utekli nebo bojovali. Já vždycky s nadsázkou říkám, že lidé kdysi lovili mamuta jednou za měsíc a dneska ho loví každých deset minut v kanceláři nebo ve škole. Netrénovaný mozek na to samozřejmě není připraven,“ vysvětluje Jan Mühlfeit. 

„Čtyřicet procent nynějších zaměstnání přestane během několika let existovat, proto je důležité pomoci dítěti se sebepoznáním i sebedůvěrou a nepřipravovat jej pouze na konkrétní školu nebo práci. Pak to bude mít v té dnešní rychlé době plné technologií daleko snazší,“ říká Kateřina Novotná. 

V našem videu se dozvíte i to, proč by děti měly meditovat, a dokonce uvidíte i krátkou reportáž přímo z kurzu „Odemkněte potenciál svých dětí.“

Nezazněla ve videu odpověď na Vaši otázku? Další dotazy můžete směrovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...