fbpx
Zveřejněno: 1. 11. 2017

Každý člověk je jedinečný a má odlišné talentové schopnosti. Nejinak tomu je také u dětí. Zatímco jeden sourozenec miluje tvůrčí psaní, druhého baví počítat matematické rovnice. Jak mají rodiče se svými ratolestmi tedy pracovat a jak jim mají specifická nadání pomoci rozvíjet? Globální stratég a kouč Jan Mühlfeit přináší spolu s lektorkou Kateřinou Novotnou odpověď i na tuto zapeklitou otázku. 

"Na našich kurzech se často setkáváme s tím, že v testech vyjdou sourozencům odlišné talenty. Je to ale naprosto normální a děti z toho můžou těžit. Je důležité, aby se silné stránky jednoho dokázaly pokrýt se silnými stránkami druhého," vysvětluje Kateřina Novotná. 

odemykani detskeho potencialu img 1652

Seminář Odemykání dětského potenciálu povede Jan Mühlfeit s Kateřinou Novotnou na jaře poprvé i ve Velké Británii.

"Takovým příkladem jsou dvojčata, která přišla na náš kurz Odemykání dětského potenciálu a jejichž rodiče si stěžovali, že spolu nedokážou vycházet. Sestry měly dva talenty identické, ale ten třetí zcela odlišný. Jedna byla soutěživá, druhá chtěla organizovat. Řekli jsme jim, ať si představí, že mají vlastní firmu. První dívce jsme vysvětlili, jak skvělá bude na marketing, a druhé, jak jí výborně půjde strategie a bude vědět, kam firmu vést. Od té doby spolu začaly komunikovat a jejich vztah se zlepšil. Uvědomily si, že se mohou doplňovat," říká Jan Mühlfeit. 

Ve videu se dále dozvíte, jak se mohou poznatky z kurzů Odemykání dětského potenciálu uplatnit i v zahraničí a jak pomoci dětem posílit jejich vlastní mentální odolnost. Další dotazy můžete směrovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.