fbpx
Zveřejněno: 18. 10. 2017

Ve Spojených státech amerických je v těsném závěsu za obezitou porucha soustředění největší položkou státního rozpočtu. Nárůst dětí s ADHD samozřejmě pozorujeme i u nás. Proč tomu ale tak je a můžeme s tím dětem vůbec nějak pomoct? I na tyto otázky odpoví v dnešním díle Odemykání dětského potenciálu globální stratég a kouč Jan Mühlfeit spolu s lektorkou Kateřinou Novotnou. 

"Podle nejnovějších průzkumů se dnešní populace dokáže soustředit pouhých jedenáct minut v kuse. Vaše dítě musí ale za týden zpracovat stejné množství informací (díky všem zařízením a technologiím, které máme), jako byly schopny zpracovat mozky našich předků za celý svůj život," vysvětluje Jan Mühlfeit jeden z důvodů, proč jsou dnešní děti tolik roztěkané. Ve videu vám Jan s Kateřinou přiblíží, jak můžete dětem se soustředěním pomoci. 

jan s katkou

Jan s Katkou a pejskem Bublinou

Dále vás diváky také zajímalo, zdali může být rodič zároveň i dobrým koučem nebo trenérem svého dítěte. "Rodič by si měl dát pozor, aby svému dítěti v rámci kolektivních sportů jako trenér nenadržoval. Ale může zde nastat samozřejmě i opačný problém. Jakmile se začnete příliš bránit, abyste svého potomka neupřednostňovali před ostatními, může se stát, že na něj budete zbytečně moc tvrdí nebo ho dokonce budete upozaďovat," říká Kateřina Novotná.

Role trenéra a rodiče se musí vybalancovat tak, aby byly v rovnováze. Výborným příkladem, jak by to mělo vypadat, je olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor, kterého ke skvělým výsledkům dovedl jeho trenér-otec. Ale to už se dozvíte v našem videu včetně toho, jak mohou děti využít poznatky z kurzů Odemykání dětského potenciálu v reálném životě. A samozřejmě uslyšíte i pár příběhů z praxe. 

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Vizuální smog nebo vizuální znečištění je možné chápat jako něco, co mění estetiku...

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Zima se ještě snaží bojovat s jarem, ale spíš už marně. Měli jsme tu dokonce už pár...

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

„Na co chodit do školy studovat pro budoucnost, když nás možná žádná nečeká?“ To je...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.