fbpx

S nebankovním sektorem přichází mnohem jednodušší a operativnější vyřizování žádostí o půjčky. Situace žadatelů je také často mnohem lépe individuálně posuzována, čemuž odpovídá i volba toho nejvhodnějšího produktu

Zveřejněno: 25. 1. 2022

Na koho se obrátíte nejdříve, pokud potřebujete půjčit peníze? Zřejmě to budou rodina, známí nebo kamarádi. Ne vždy ale mají lidé ve vašem okolí pochopení, nebo mají sami hluboko do kapsy. V tom případě nezbývá nic jiného, než zažádat o půjčku. To ale automaticky neznamená, že se musíte obrnit trpělivostí a vyrazit do banky. Potřebné peníze vám totiž půjčí i stále populárnější nebankovní poskytovatelé.

Půjčky bezpečně nejen od banky

Potřeba peněz navíc může přijít náhle, a proto je dobré mít možnost půjčit si finance rychle a bez zbytečné byrokracie. V tu chvíli se může nabízet návštěva banky, kam by většina z nás zamířila. Přece jen s bankou přichází jistota, že nás nikdo nenapálí.

Další výhodou půjček u nebankovních poskytovatelů je rychlost jejího vyřízení. Pokud si o půjčku zažádáte online, budete obratem vědět, jestli vám poskytovatel úvěr schválil.

Stejnou jistotu ale budete mít i u nebankovního poskytovatele. Ten může půjčky přes internet poskytovat pouze jako řádně licencovaný subjekt, splňující přísné regulační podmínky. Ty mimo jiné zajišťují, že vám poskytovatel nemůže účtovat příliš vysoké poplatky nebo RPSN.

S nebankovním sektorem přichází také mnohem jednodušší a operativnější vyřizování žádostí o půjčky. Situace žadatelů je také často mnohem lépe individuálně posuzována, čemuž odpovídá i volba toho nejvhodnějšího produktu.

Vyřízení půjčky? Stačí jen dva doklady

Další výhodou půjček u nebankovních poskytovatelů je rychlost jejího vyřízení. Pokud si o půjčku zažádáte online, budete obratem vědět, jestli vám poskytovatel úvěr schválil.

Budete k tomu potřebovat jen dva osobní doklady, třeba kopii občanského průkazu a pasu nebo řidičského průkazu. Pokud na peníze spěcháte, nahrajte doklady také online, abyste celý proces urychlili. V případě, že budete nezbytnou dokumentaci posílat poštou nebo kurýrem, dostanete se k penězům později.

Splácejte půjčky flexibilně

Kromě rychlosti se u nebankovní půjčky můžete setkat i s další obrovskou výhodou. Tou je flexibilita, která přichází s půjčkou založenou na revolvingovém úvěru od společnosti Home Credit. Zatímco u klasické půjčky si jednorázově půjčíte určitou sumu peněz a následně ji splácíte každý měsíc stejnou částkou, u tzv. Flexibilní půjčky je tomu jinak.

Nejprve si stanovíte minimální částku, kterou jste schopní každý měsíc splácet. A kdybyste si později chtěli dobu splácení zkrátit, jednoduše pošlete více peněz, než kolik vám ukládají smluvní podmínky. To, jak bude vaše půjčka vypadat, tak do velké míry závisí pouze na vás.

Platí to i v případě opakovaného využití již splacených peněz. I to vám revolvingový úvěr umožňuje. Není přitom potřeba žádat o opětovné schválení půjčky nebo účelu využití peněz. Jednoduše znovu čerpáte sumu, kterou zrovna potřebujete. Bez prodlevy a zbytečné administrativy.

Související…

Půjčit si od banky, nebankovní firmy nebo přímo od lidí? Vše má svá pro a proti
Komerční článek

foto: Shutterstock, zdroj: Home Credit

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....