fbpx

Ruští komici Vovan a Lexus nachytali kanadského premiéra Justina Trudeaua. Politik uvěřil, že mluví s aktivistkou Gretou Thunbergovou a že má slečna tentokrát vážné obavy, že svět zachvátí třetí světová válka

Zveřejněno: 26. 11. 2020

Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov, kteří si říkají Vovan a Lexus, zveřejnili záznam telefonního hovoru švédské aktivistky Grety Thunbergové s kanadským premiérem Justinem Trudeauem. Problém je v tom, že Greta nebyla ve skutečnosti Greta a Trudeau ve skutečnosti Trudeau byl. Ženský hlas, jenž vlastně ani není hlasu Grety podobný, radí kromě jiného kanadskému premiérovi s politikou a žádá ho o šanci setkat se s některými postavičkami ze South Parku. Až ona žádost o netradiční setkání začala být kanadskému politikovi lehce podezřelá. Ale trvalo to.

Vovan a Lexus už se dříve zaměřili například na Eltona Johna, kterého údajně oklamali hovorem s falešným ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jenž si chtěl se sirem Eltonem pohovořit o právech homosexuálů. Na paškál si loni vzali také guvernéra Aljašky Mike Dunleavyho, kterého v "hlasovém přestrojení" za ukrajinského prezidenta a velvyslance varovali před tím, že se Rusko chystá Aljašku převzít zpátky do svého držení. Za ukrajinského prezidenta Zelenského si dvojice popovídala i s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, od něhož si nechala pogratulovat ke zvolení. Své si s těmito ruskými "prankery" užil i britský premiér Boris Johnson či turecký prezident Recep Erdogan.

Rozčílená Greta

Během posledního zveřejněného desetiminutového telefonu z dílny Vovana a Lexuse měla falešná Greta kanadskému premiérovi Trudeauovi potřebu sdělit obavy z "rostoucí mezinárodní krize" a dodala, že "očekává světovou válku". „Je to velmi děsivé,“ konstatuje v telefonátu s kanadským premiérem úpěnlivě ženský hlas. Na to Trudeau ve vší politické vážnosti odpovídá: „Ano, opravdu.“

Opusť NATO. Odhoď zbraně. Trhej květiny a směj se na přírodu.

Hovor proběhl podle ruských prankerů už v lednu, několik dní poté, co íránská armáda sestřelila (nejspíš omylem) ukrajinské osobní letadlo a zabila 176 lidí na palubě. „Jste dospělí, ale chováte se jako děti,“ rozčiluje se dále falešná Greta. „Můžeme vytvořit svět, kde bude místo pro každého. Pro bílé a černé. Křesťany a muslimy. Trumpa a Putina. Pro tebe a pro mě. Pro Borise Johnsona. Pro Corbyna. Pro Terrance a Phillipa, kteří jsou ve vaší zemi také známí.“ Poslední dvě jména přitom odkazují na kanadské postavy z animovaného seriálu South Park.

„To je přesně, přesně ta správná perspektiva,“ odpovídá Trudeau. Poté, co vyjádří své přesvědčení, že Gretina návštěva Montrealu před volbami v roce 2019 "pomohla definovat" výsledek, pokud jde o změny klimatu, ho falešná Greta přeruší a řekne: „Ale opusť NATO. Odhoď zbraně. Trhej květiny a směj se na přírodu.“

A teď už vážně ten South Park

Trudeau i na tenhle bizarní požadavek okamžitě a diplomaticky reaguje: „Také sním o světě, ve kterém vojáci nejsou potřeba, ale my v tomto světě zatím bohužel nežijeme.“ Falešná Greta poté obvinila Meghan Markleovou z "manipulace" s britským princem Harrym (pár se tehdy právě rozhodoval, zda bude žít v Kanadě) a pak se zeptala, zda ji může Trudeau představit Terranci a Phillipovi (tedy animovaným figurkám ze South Parku).

Trudeau slibuje, že požádá svůj tým, aby se s nimi pokusil Gretu propojit. Greta ovšem dál naléhá a nenechá se odbýt. Pak teprve přichází jakýsi zlom v myšlení kanadského premiéra. „Počkej, Terrance a Phillipe, nejsou oni ze South Parku?“ uvědomuje si Trudeau. „Osobně je neznám. Myslím si, že jsou to parodie na Kanaďany v South Parku...“ dodává po prozření a poté zdvořile ukončuje hovor.

Související…

Infodemie? S fake news skončíme ve chvíli, kdy se covidem sami nakazíme
Jan Handl

foto: YouTube, zdroj: The Guardian

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...