hádky

6 způsobů, jak odejít z každého konfliktu jako vítěz

Konflikty a hádky jsou emocionálně náročnými situacemi. Rostoucí hněv a stoupající krevní tlak nám brání v tom, abychom reagovali racionálně, a měli tudíž šanci z konfrontace odejít jako vítězové. Je možné to změnit?

Hádky jsou zdravé, mají-li mantinely

Střetu názorů občas nejde předejít. Zvlášť když vaším tělem tepe přesvědčení, že jste to právě vy, kdo má pravdu. Jenže i taková slovní bitka má mít záchytné body. Aspoň tedy v případě, má-li splnit svůj účel a pozitivně pročistit vzduch.

Jak přežít srážku s blbcem? Hlavní je zachovat klid

Každý čas od času narážíme na lidi, jejichž chování by se dalo označit za otravné, hrubé nebo necitlivé. Naší přirozenou reakcí je oplatit těmto lidem stejnou mincí, případně hořkost skousneme, ale dál se jí užíráme. Psycholožka Marcia Reynoldsová radí, jak „srážku s tupcem“ nejen přežít, ale...

Máte toxický vztah? Vysajte jed z ran!

Příznaky toxického vztahu jsou někdy jednoduše rozpoznatelné – například opakované nevěry či fyzické násilí. Často však mohou být mnohem nenápadnější a vztah s vaším partnerem, spolupracovníkem či členem rodiny vás vysává, aniž byste znali přesnou příčinu.

Obavy ze společné dovolené? Neduste se a bude všechno v pohodě

Patříte mezi ty, již svého partnera během pracovního týdne vídají méně než 4 hodiny denně? Pak se může stát, že společně strávená dovolená se namísto příjemného relaxu může změnit v peklo na zemi. Jak tomu předejít?

Sebekontrolu si nechte na úřad. Ve vztahu buďte autentická

Znáte ten pocit, kdy vnitřně zuříte, ale často to spolknete, protože nechcete dělat dusno? Nebo byste se nejraději rozbrečeli, ale zamáčknete slzu, protože byste neradi ztratili tvář?

Usmiřovač, obviňovač, počítač a rušič: 4 postoje, které ruší domácí pohodu

Vyhýbáte se diskusím a raději souhlasíte se vším, co druhý říká, než abyste se museli přít? Podle známé psycholožky Virginie Satirové se stavíte do postoje „usmiřovače“ a bráníte tím zdravému způsobu řešení konfliktů. Na koho ještě můžeme v hádkách narazit?

Vadí vám, že partner vymačkává pastu od prostředka? Mohou za to vaše vnitřní strachy!

Ve vztahu jsou to hlavně maličkosti, kvůli kterým se hádáme. Švýcarský filosof Alain de Botton však přišel s teorií, která má objasnit, proč tomu tak je. Ve své studii píše, že za hádky kvůli malichernostem, jako je špatně vymačkaná pasta nebo nesrovnané boty, mohou naše vnitřní strachy pramenící...