amazon

Když se řeklo před pár lety Amazon, mnoho z nás si představilo amerického prodejce knížek. A nesmírně úspěšného prodejce knížek. A jak to tak bývá u úspěšných firem, nakonec se Amazon rozrostl do obřích rozměrů, skoupil všechno, co se dalo a dnes patří mezi největší internetové online obchody vůbec. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně. 

I když se zdá, že online nakupování je eko-friendly, protože přece probíhá na internetu a nic tedy nestojí, není to tak. Počet lidí, kteří nakupují v e-shopech, roste exponenciálním tempem a s nimi roste i počet aut, která zboží dopravují, což následně může za růst emisí a silničních zácp. 

Přečtěte si další články věnující se Amazonu

Hlasoví asistenti, jako jsou například Siri od Applu či Alexa od Amazonu, mluví mnohdy jen ženskými hlasy a podle nové zprávy OSN podporují škodlivé stereotypy, které se týkají pohlaví. Tak třeba Siri: V případě, že je tázána na nějaké sexuálně explicitní téma, prohlásí, že „by se červenala, kdyby...

Prodejci, kteří nakupují falešná příznivá hodnocení svých produktů na Amazonu, se poprvé dostali do hledáčku Federální obchodní komise . Stížnost komise, která usiluje o vypořádání ve výši 12,8 milionu dolarů, tvrdí, že firma Pure Encapsulations vylepšuje hodnocení svých potravinových doplňků na...

Společnost Apple nedávno poměrně razantně ukázala Facebooku , že na jejím App Storu nemá nic jistého, a odstavila jeho vývojářské aplikace kvůli porušení pravidel. Je vidět, že technologičtí giganti sice celkem úspěšně koexistují na trhu, ale i tak si občas udělají nějaký ten naschvál. Ukazuje to,...

Problém většiny schůzí je, že zaberou moc času. A zabírají moc času, protože pár lidí se strašně rádo (a proto dlouho) poslouchá. V Amazonu je tomu jinak. Tamější schůzování se víc podobá setkání mnichů v klášteře: začíná třicetiminutovým tichem.

Zdá se, že obrovské nadnárodní společnosti jako Facebook, Apple, Google či Amazon ovládly celý svět. A také každého z nás. Eliminovat je z našich životů není vůbec tak snadné, jak se může zdát.

Představujete si někdy, co byste dělali, kdybyste se stali miliardářem? Elon Musk si brousí zuby na Mars, Peter Thiel na nekonečné žití a Jeff Bezos se zřejmě snaží ovládnout svět. Alespoň takovým dojmem ředitel Amazonu ve svém obrovském mechanickém obleku působil na konferenci o robotice.