fbpx

Americký prezident veřejně nadává na fake news, tedy falešné a zmanipulované zprávy. Jeho vlastní upravené fotografie mu zas až tak nevadí

Zveřejněno: 27. 1. 2019

Redaktoři webu Gizmodo se zaměřili na fotografie zveřejňované na oficiálních facebookových a instagramových profilech Donalda Trumpa. Zjistili, že některé záběry jsou poupravené tak, aby prezident Trump vypadal hubenější a řekněme sportovněji.

Pokud se na některé fotografie podíváte detailněji, všimnete si, že Trump má například i trochu prodloužené prsty. Americký prezident je prý posedlý velikostí svých rukou a zdá se, že si přeje, aby na fotografiích vypadaly větší. Grafici evidentně nemají s podobnými úpravami problém.

gizmodo

Gozmodo arovnává upravenou fotku na Facebooku Donalda Trumpa (vlevo) a originál


 

Magazín Gizmodo našel nejméně tři případy změněných fotografií zveřejněných od října loňského roku a vyvrátil tím názory, že šlo o jednorázovou záležitost. Zda byly fotky upraveny pomocí aplikace Facetune nebo ve Photoshopu či pomocí jiného podobného nástroje, není jasné. Ale zdá se být zřejmé, že změny prostě proběhly.

Matt Novak z Gizmoda poukazuje na jiná drobná vylepšení fotek, například na zmenšené Trumpovo břicho či úpravu kůže kolem krku.

Jedna z fotek, která byla zveřejněna 17. ledna na oficiálním facebookovém účtu prezidenta Trumpa, byla upravena tak, aby jeho tvář vypadala hubenější a jeho prsty „trochu delší“. Lidé z Gizmoda srovnali fotografii s jejím originálem zveřejněným na Flickru Bílého domu a skutečně, rozdíl je viditelný.

Prstík a bříško

V jiném případě je na Trumpově oficiální facebookové stránce na fotce zveřejněné 3. října 2018 zobrazen Trumpův obličej poněkud podivně.

gizmodo1

Tady už to grafici v kampani na Facebooku nazvané @realpresident trochu přehnali


Podle redaktorů lépe než ve skutečnosti, navíc má prezident na této fotografii prodloužený prst.

Související…

Trumpova administrativa toho přinesla hodně. I rekordní zvýšení emisíZpráva pro výbor Senátu USA: Trumpa opravdu „zvolili“ ruští trollovéTrumpova noční můra vydala memoáry. Obsahují i postelovou recenzi

Některé změny fotografií jsou velmi decentní, ale zřetelné. Záměr se ovšem zdá být jasný. Matt Novak z Gizmoda poukazuje na jiná drobná vylepšení fotek, například na zmenšené Trumpovo břicho či úpravu kůže kolem krku a spodní části Trumpova obličeje ve zmíněném lednovém příspěvku.

foto: Gizmodo, zdroj: Slate

Tipy redakce

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.