fbpx

Facebook, Twitter a Instagram podle předpovědi Alexise Ohaniana nečeká zářná budoucnost. Nahradí je prý jiné služby, zaměřené více komunitně. Hlavní noví hráči prý budou Telegram a Discord

Zveřejněno: 18. 12. 2018

Alexis Ohanian, spoluzakladatel alternativní sociální sítě Reddit a investor do dalších online projektů, kritizoval velké sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter a Instagram. Na konferenci Ignition uvedl, že technologický průmysl dosáhl v oblasti sociálních sítí špičky a že uživatelé budou z těchto módních sociálních sítí migrovat jinam.

Šéfredaktorka americké mutace Business Insideru Alyson Shontellová se Ohaniana zeptala, zda platformy jako Reddit a Facebook, které mají dohromady miliardy uživatelů, aktuálně čelí krizi. Jsou jejich dny sečteny? Facebook, Twitter a Instagram podle Ohaniana dosáhly stropu. Přitom podle aktuálních statistik některé sítě, které jmenoval, stále poměrně rychle rostou.

Na velkých sociálních sítích mají lidé pocit, že jejich hlas není slyšet.

Měsíční počet uživatelů Facebooku se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 10 %, téměř na 2,3 miliardy, zatímco Instagram nedávno dosáhl miliardy uživatelů. Akorát měsíční počet uživatelů Twitteru klesl. Co tedy podle Ohaniana sociální sítě, tak jak je známe, nahradí? Prý půjde o nové služby, kde bude možné potkávat užší komunitu lidí s podobným smýšlením. To prý splňují například skupiny v aplikaci WhatsApp, které nabízejí soukromé povídání s vybranými přáteli. Ale mohou to být také úplně nové platformy. Ohanian je toho názoru, že na velkých sociálních sítích mají lidé pocit, že jejich hlas není slyšet. To samozřejmě platí pro běžné uživatele, kteří mají málo sledujících, přátel či followerů.

Dělení do bublin

Podle Ohaniana byl jeho Reddit v tomto ohledu napřed, zaměřil se na vytváření menších komunit. Nové platformy podle něho půjdou stejným směrem a stanou se rejdištěm lidí s vybranými a omezenými zájmy. Specializované skupiny na Facebooku začnou lidé opouštět a nové vznikající platformy se stanou novým útočištěm jejich bývalých členů.

Související…

Mladí Američané ztrácí o Facebook zájem, je až na čtvrtém místěGeniální Rus vzdoruje se svou šifrovanou sítí Telegram i PutinoviExperiment: Studenti omezili sociální sítě na 30 minut denně. A byli víc v pohodě

Jaká jsou tedy ta nová želízka v ohni? Ohanian jako příklady uvedl Telegram a Diskord, to jsou hráči, kteří se podle něho s naplněním nynějších nejpoužívanějších sociálních sítí vypořádají a přitáhnou pozornost nespokojených uživatelů. Telegram je aplikací na posílání šifrovaných zpráv a Diskord je chatovací aplikace pro hráče.

foto: Profimedia, zdroj: Business Insider

Tipy redakce

Fotíte? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Fotíte? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Novinář Chris Taylor na serveru Mashable pregnantně vyjádřil stav , ve kterém se...

S Tomášem Zimou o roce 2050: Snad nás technika neodlidští a planeta unese

S Tomášem Zimou o roce 2050: Snad nás technika neodlidští a planeta unese

Přiznám se, že jsem tu od promoce nebyl. Tedy nějakých patnáct let. V Karolinu to...

Jak připravit dítě o zážitek? Pusťte mu hned po akci video z jeho akce

Jak připravit dítě o zážitek? Pusťte mu hned po akci video z jeho akce

Kamera je úžasný vynález. Dokáže zaznamenat skutečnost a uchovat ji v reálné...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.