fbpx


Zveřejněno: 15. 3. 2017

Nejsou to jen oči, které dodají vaší tváři ten správný výraz, ale velkou roli hraje i obočí. Stejně jak působí nevkusně to ve stylu Brežněv (mladší nechť si vyhledají), pak není šťastnou volbou ani vytrhaná linie do tenké čárky. Ani to zatížené silným nátěrem, který z vás nevykouzlí sexy divu, ale spíš Marfušku, postrádá ten správný šarm. Jak tedy na to, abyste byla krásná?

Jestliže jsou oči oknem do duše, obočí k návštěvě vašeho tajemného nitra přímo vybízí. Jenže vykouzlit ten správný vítězný oblouk není vůbec lehké. Dnes je v módě přirozený styl, to však rozhodně neznamená, že necháte chloupky růst jako dříví v lese. I u takové kosmetické úpravy, která by vlastně neměla být na první pohled patrná, se dost nadřete. Než se pustíte do uměleckého díla, podívejte se, co všechno k tomu budete potřebovat.

Hodit se bude pinzeta, kartáček a zešikmený štěteček na nanesení stínu, případně tužka na oči. Sáhnout můžete i po gelu na obočí nebo laku na vlasy. Pomoci vám může i světlejší make-up či stín a malý kulatý štěteček.

1. Pusťte se do úpravy

makeup brush 1768790 640
Než začnete trhat nežádoucí chloupky, znovu připomínáme, že momentálně je v kurzu přirozenost. Obočí se tak protrhává nejvíce ve spodní části. Od vnitřního koutku k vnějšímu by se mělo lehce zužovat, zhruba v polovině víčka začít opticky stoupat, poté zase klesat, aby tvořilo svůdný oblouk. Pokleslé obočí přidává roky, proto je dobré vizuálně ho trošku vytáhnout. Pokud si nevíte ani tak příliš rady, objednejte se poprvé na úpravu obočí ke kosmetičce a jí vytvořený tvar pak jen udržujte domácím dotrháváním.

2. Sáhněte po kartáčku

Jestliže jste s výsledkem spokojená, můžete se pustit do zvýrazňování. Obočí nejprve přetřete gelem a upravte do finálního tvaru kartáčkem podobným řasence. Takhle chloupky zafixujete a následně se můžete pustit do barvení.

3. Barvěte

face 1511873 640
Tužkou na oči nejprve jemným čárkováním vytvořte požadovanou konturu, vykreslit můžete i plochu, kterou chcete opticky zvýraznit. Následně zkoseným štětečkem tužku rozmažte a na závěr ještě pročešte kartáčkem vzhůru a do strany. Ke zvýraznění obočí můžete použít i pigmentové barvy, které jsou momentálně v kurzu, nebo stíny na obočí.

Stíny i pigmentové barvy opět nanášejte zešikmeným štětcem. Dostupné jsou rovněž šablony, které si jen přiložíte ke svému obočí a vnitřek pak vybarvíte do požadovaného tvaru. Případné přetahy lehce odstraňte vatovým tamponem.

4. Zdokonalujte

Aby byly kontury obočí dokonalé, můžete je ještě shora i zdola zafixovat světlým make-upem nebo stínem. Udělejte si kolem obočí malým kulatým štětečkem drobné tečky, které následně precizně rozetřete kolem každého oblouku, abyste dosáhla stoprocentně dokonalého tvaru a minimalizovala i sebemenší přetah.

 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...