fbpx
Zveřejněno: 8. 7. 2017

Dobrodružství nebo předmět sázky? Kdepak. Chůze po žhavém uhlí bosou nohou může být úžasným prostředkem osobního rozvoje. Pokud správně volíte, tak workshop s takzvaným firewalkingem dokáže dokonce nastartovat pozitivní změnu v životě. Není ovšem firewalking jako firewalking. Kouzlo žhavých uhlíků má totiž dnes i svůj komerční rozměr. Jak tedy poznat ten správný workshop, který nám prospěje?

Chození po žhavých uhlících není žádným uměním jen pro otrlé. Znalci říkají, že i firewalking je jen v hlavě. Prvotní strach střídá euforie, která pomáhá sebevědomí a také vlastnímu uvědomění. To se vám ale nepodaří, pokud nalétnete "organizátorům", kteří berou chození po žhavém uhlí pouze jako pouťovou atrakci.

Při výběru eventu, který je spojený s firewalkingem, tedy záleží hlavně na tom, co seminář přinese pro zlepšení mého života, pro mé zdokonalení. Samozřejmě, že mi záleží na bezpečí kůže mých chodidel, ale také na rozvoji mé duše. Osobně jsem v jednotlivých nabídkách vždy hledala zejména odpověď na tyto otázky:

1) Jakou praxi má ten, kdo workshop vede?

Nejen v zájmu svých vlastních chodidel chci v první řadě znát osobnost toho, kdo mě bude celým procesem provázet. Vím, že firewalking nemá zcela racionální vysvětlení. Proto musím důvěřovat organizátorům, kteří transparentně uvádí jméno firewalkera. Vždy si najdu ve veřejných zdrojích informace o jeho praxi. Stejně tak mě zajímá pověst organizace, která workshop organizuje.

shutterstock 187076609

Vybírejte eventy na doporučení a nešetřete na sobě

2) Jak promyšlená je koncepce a záměr celého semináře?

Pokud věnuji něčemu čas a peníze, tak chci vědět, co mi to přinese. I u firewalkingu se proto zajímám o výtěžnost celé „investice“. Vyhledávala jsem vždy takové semináře, kde byl přechod po žhavém uhlí prostředkem k mému osobnímu rozvoji. Kde jsem dostala víc, než pouhý „zážitek“. Cílem pro mě nikdy nebylo přejít jen žhavé uhlí, ale odnést si i něco nového a užitečného do mého života. 

3) Je dostatečná časová dotace a přiměřený počet účastníků?

Je zřejmé, že mi dvouhodinový workshop pro desítky či stovky účastníků nedokáže poskytnout prostor pro práci na sobě. A nemůže mít ani dimenzi pro individuální práci s klientem, kterou já osobně vždy očekávám. Preferovala jsem proto alespoň dvoudenní semináře s malým počtem účastníků, které jdou do hloubky a jsou o poznání sebe sama.   

4) Jaké zázemí budu mít pro práci na sobě?

V průběhu týdne jsem zvyklá intenzivně pracovat. Víkendový workshop osobního rozvoje beru jako čas, který věnuji sama sobě. Snažím se proto, aby to byl příjemně strávený čas se vším všudy. Osobně volím zařízení, kde o mě bude dobře postaráno, kde budu mít dobré jídlo, odpovídající ubytování a svůj privátní prostor.

Obecné doporučení zní: nešetřete na sobě. Jde o váš osobnostní rozvoj. A dejte na doporučení těch, kteří jsou zkušení. Jinak se vám může stát, že si popálíte nejen chodidla, ale i duši.

 

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Aby nějaký astronom objevil novou planetu v naší sluneční soustavě, to je věc...

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.