fbpx

Zveřejněno: 22. 3. 2017

Nechemicky extrahovaný olej ze semen konopí je dosud nejbohatším známým přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin a látek na bázi koenzymů Q. Vyléčí vás a ještě po něm zhubnete. Vyrobit se dá i doma, i když to není úplně jednoduché.

Konopný olej znali už staří Číňané i Řekové a je využíván dodnes. Respektive v poslední době zažíváme jeho slavný comeback. Tento zázrak totiž vyléčí snad všechny vaše neduhy a vědci už dokonce debatují o tom, že by si mohl poradit i s takovým strašákem, jako je ku příkladu rakovina. Hlídáte si kila a konopí, potažmo hodiny strávené za školou s jointem v ruce, máte spojené s neovladatelnou chutí k jídlu? V tomto případě se nemusíte bát. Oleje neobsahují látky, které vás dostanou do rauše a ani po nich neztloustnete, právě naopak. Mezi jejich další benefity pro naše zdraví patří totiž i podpora trávení nebo urychlení metabolismu.    

Účinky konopného oleje

konopny olej shutter2
Konopný olej obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací omega-3 a omega-6 polynenasycených mastných kyselin, které jsou pro tělo životně důležité, ale neumí si je samo vyrobit. Jsou důležitou součástí buněčných membrán a pomáhají proto při regulaci krevního tlaku a podpoře funkce srdce a cév. Působí také protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně. Konopný olej obsahuje železo, vápník, zinek, sodík, hořčík, fosfor, draslík, mangan a vitamíny A, B, C a E.
Olej pomáhá také při akné, atopickém ekzému a lupence, zlepšuje stav pleti, zklidňuje i mírné svědění či pálení, výborně také léčí popálenou pokožku a pomáhá při hojení ran. Tento všelék ale také brání ukládání nadbytečného tuku, působí preventivně proti rakovině i cukrovce a pročisťuje a podporuje funkci jater.

Olej propagátora léčebného konopí 

Rick Simpson je legendou v canabis světě. Je známo, že tento muž zdokonalil výrobu konopného oleje, a tvrdí se, že jím také vyléčil stovky lidí z rakoviny. Tvrdí, že 30g konopné herby poslouží k výrobě 3 až 4 gramů oleje, i když množství výsledného tovaru se může lišit v závislosti od použité odrůdy. Použijeme-li tedy půl kilogramu konopné herby, získáme až 60g vysoce kvalitního "léku".

Dobrou práci odvedou lisy

konopny olej shutter1
Pokud je pro vás důležitý velký objem, je třeba mechanizovat výrobu, výborný lisovací stroj je ku příkladu White Glaw. „Výhodou lisu na olej je plná automatizace, stačí nasypat semena a průběžně dosypávat a kontrolovat. Veškerou práci s mletím vykoná chytře převodovaný motor s nerezovým šnekem osazený v nerezovém pouzdře,“ vysvětluje Michal Kubíček a dodává: Lisovaný olej tak zůstává čerstvý a výživný, vhodný k okamžité konzumaci.“ Méně pohodlné, ale výrazně levnější jsou ruční lisy, například holandské značky Piteba. Pro představu uveďme, že za hodinu může takový ruční lis zpracovat až 4,8 kilogramu semen, z nichž získáme až 1,21 litru oleje.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...