fbpx


Zveřejněno: 1. 3. 2017

Právě mám za sebou jediný den v Německu – a jsem do něj opět zamilovaná! Tato moderní země je pro mě studnicí inspirace i modelem dokonalosti. Zkuste vyražit za Prahu na brusle a budete zklamaní. Ve Flaemingu si tento sportovní zážitek opravdu užijete. 

Byli jsme kousek pod Berlínem v oblasti Flaeming skate, která je vyhlášena okruhy tras pro brusle, kola anebo pěší (i když dráhy mezi městy a okolo nich jsou zde téměř všude). U hotelu jsme si obuli kolečka a vyjeli. Za den jsme zvládli skoro 60 kilometrů po perfektních velkoryse širokých a dokonale značených cestách, jež vedou přírodou.

Na kolech i po svých

brusle shutter1

Oblast nabízí okruhy a jejich kombinace od desítek po nějakou stovku kilometrů. U cesty často narazíte na vkusná a často krytá odpočivadla. Samozřejmostí jsou odpadkové koše, díky nim i perfektní čistota. Pravidelně jsou rozmístěny i mapy s trasami a označením pozice, vkusné značky upozorňující na strmější kopce a zatáčky, zábrany k pohodlnému zachycení před každým křížením cesty. Jedete skvěle vyasfaltovanou a širokou stezkou úžasnou udržovanou krajinou, okraje trasy jsou posekány. A cesta je lemována jedlými stromy a keři, květy. Neviděli jsme ani jediné řepkové pole a ani jediný billboard. Po cestě jsme jedli divoké třešně a lesní ostružiny.

Na první zastávce u cesty jsme na bruslích vjeli přímo do restaurace, kde jsem si objednala bio fair trade kávu – a nešlo o žádnou specialitu. V bio a fair trade kvalitě jsou zde úplně všechny kávy v nabídce.
Ve druhé restauraci při cestě jsme opět na bruslích objednali veganské jídlo se zeleninou přímo ze statku u restaurace. V průběhu dne nás dokonce čtyřikrát zastihl déšť. Nasadili jsme bundy, zpomalili, ale i tak jsme mohli pohodově pokračovat dál. Protože na tak perfektních stezkách se dá bruslit i za deště.

Co mi v Česku chybí?

Chybí mi možnost trávit volný čas ve vkusném a čistém prostředí. Možnost intenzivně sportovat i bez nutnosti chodit do fitness center anebo jakýchkoliv sportovních klubů. Schází mi spojení mezi vesnicemi a městskými částmi pro pěší. Možnost zvládat více bez auta. Příležitost nazout si u domu boty anebo brusle a vydat se na cestu.

Zdroj: blog, Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...