Reklama
Reklama

I bez masa se dají připravit vynikající hamburgery. Nevěříte? Vyzkoušejte tyhle jednoduché variace. Chutnají skvěle a nebude vám po nich těžko.

Tvarohové dezerty děti milují, proto nesmí chybět v žádné ledničce. Domácí příprava této oblíbené pochoutky je bleskově rychlá a výsledek nesmírně dobrý. A navíc je tento krém mnohem levnější než kupované tvarohové dezerty. Toto je ideální dobrota na léto!

Krátkodobě kvašená zelenina je bohatým zdrojem vitaminů, podporuje chuť k jídlu a srovnává trávení. Její výroba trvá asi 3 dny a dá se – na rozdíl od dlouhodobého kvašení zelí – zvládnout i v malé kuchyni.

Když je velké horko, nepřijde nic tolik vhod jako mražené ovoce. Pokud v sorbetu zkombinujete různé druhy ovoce, můžete si být jisti, že téměř nikdy nešlápnete vedle. Tenhle meruňkový je naprosto dokonalý!

Podobně jako chia semínka můžeme ve veganské kuchyni využít i semínka lněná. Jen je před vlastní přípravou musíme umlít. V takové podobě mají totiž vlastnosti téměř shodné s jejich drobnými černými kolegy. Otestovat je můžete třeba právě v brownie .

Ovesné vločky s máslem krásně voní a zapečené ovoce má vždycky nepřekonatelnou chuť. Crumble se dá obměnit na sto způsobů, a tak s ním nikdy nebude nuda!

Müsli tyčinka je rychlá varianta každodenní svačiny a vejde se i do té nejmenší tašky. Při její domácí přípravě máte plně pod kontrolou všechny použité suroviny, a tak můžete mlsat absolutně bez výčitek. Zkuste třeba pochoutku s kešu ořechy a brusinkami.

Rajčatová polévka je oblíbená pro svou výraznou chuť a příjemnou nakyslost. Je lehká do žaludku a umí výborně nastartovat trávení. A když jste v časové nouzi, dá se pohodlně připravit i z rajčat v plechovce.

Hosté si tu mohou vychutnat jídlo pět metrů nad zemí s výhledem na okolní písečné pláže. Proutěná hnízda s pevným rámem pojmou až čtyři osoby. Ale to není zdaleka všechno.

První z letních měsíců nese ve svém názvu červenou barvu zralých jahod, oblíbeného ovoce, objevujícího se na zahradách mezi prvními. Příchod teplejších dní můžete využít i k procházce spojené s trháním zelených ořechů a následné přípravě vynikající ořechovky.

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.