MINT: Prague Fashion Market 20 - oáza klidu a pohody
  • pátek, 8. prosinec 2017 12:00 - neděle, 10. prosinec 2017 17:00
  • Kampus v Hybernské ulici
  • Ostatní

MINT: Prague Fashion Market oslaví své výročí na prestižní adrese v centru Prahy. Kampus Hybernská, to jsou úžasné multifunkční prostory vzdálené jen pár metrů od Náměstí Republiky a Prašné brány. Dlouho prázdné sedmidomí začalo znovu ožívat s cílem propojit univerzitní život a umělce s obyvateli a návštěvníky Prahy. V Hybernské č. 4 můžete v teple a suchou nohou brouzdat od 8. do 10. prosince historickým palácem mezi lokálními i zahraničními designéry a značkami, ochutnávat delikatesy, nakupovat dárky a vyzkoušet svoje tvůrčí schopnosti na některém z mnohých workshopů.  

Market s tradicí

Mezi přeplněnými, nervózními a nudnými nákupními centry s nonstop ohlušujícími vánočními koledami je již sedm let MINT: Prague Fashion Market oáza klidu a pohody. “Začali jsme v roce 2010, máme tradici, toto je 20. díl, dvacáté pokračování. Naše akce je bez vstupného, i v tom je rozdíl mezi námi a jinými markety. Šetříme lidem peníze. Aby zbylo více na nákupy. Jsme pod střechou. Tentokrát v krásné slunné budově plné pokojíčků a chodeb, kde neprší ani nefouká,” doplňuje Zbyněk Hanko, spoluzakladatel MINT: Prague Fashion Marketů.

 

Vánoční dárky a dekorace vyrobené srdcem

Mezi nákupy můžete využít některý z tvůrčích workshopů, na němž si vyrobíte vánoční dekoraci nebo dárky pro své blízké. Páteční odpoledne bude věnováno výrobě adventních věnců s Plantáriem, s Krasopiskou si v pátek i v sobotu popíšete baňky nebo dřevěná kolečka jako vánoční ozdoby, krasopisně nadepíšete jmenovky na dárky nebo napíšete přáníčka babičce nebo mamince.

Sobotní i nedělní workshopy Já na tom dělám využijí zásoby bannerů, které se během dvacetileté  tradice Prague Fashion Marketů nashromáždily a vy si z nich vyrobíte krásnou recyklovanou tašku s jejich příběhem.

Ze sobotní autogramiády knihy Princ mamánek se budete radovat nejen na místě, ale potěšíte i všechny obdarované, kteří pod vánočním stromem najdou tuto originální pohádku s vlastnoručním podpisem autora, charismatického herce a hudebníka Jana Budaře.

Na nedělním workshopu Přírodní mýdlo se Anastasia Serdyuk ze Sibiře podělí o pocity a vjemy z dětství, jež zhmotnila do přírodních mýdel. Tajemství jejich výroby prozradí návštěvníkům prosincového MINT: Prague Fashion Marketu. Vlastnoručně vyrobená voňavá a barevná mýdla budou krásným dárkem pro kamarádku, maminku nebo babičku.

 

Dárky z MINTu zabodujete

Kampus v Hybernské ulici se zaplní desítkami lokálních značek, které prošly pečlivým výběrem. Těšit se můžete na aktuální módní kolekce značek Jaroslava, Anuk, Design by Lucie nebo Carri Boom, kvalitní kožené tašky a batohy Eggo, extravagantní šperky Acid Design a Laboka a doplňky od Lovemusic. Najdete tu skvělé značky i pro nejmenší, jimž pořídíte knížky v knihkupectví Baobab nebo Meander, originální hračky od Pikle a měkké dárky zase u  Twinsky. Pánům se jistě budou líbit luxusní produkty od Trueman a pera značky Pera Novák.

 

Značky z celého světa

Do Kampusu Hybernská zamíří také několik zahraničních značek. Streetové trička a mikiny nabídne Plazmalab (Izrael), šperky z drahých kamenů a kovů zase Jewellery by Juna (Velká Británie) nebo Joanna Komorowska Design (Polsko). Až z Malorky na MINT zavítá značka Ez/lab sneakers s unisexovými sportovními botami.

Tak nespolíhejte na Ježíška!

 

Kdy můžete přijít

PÁ 8. prosince: 12.00 - 19.00

SO 9. prosince: 10.00 - 19.00

NE 10. prosince: 10.00 - 17.00

 

Vstup je zdarma a přijít mohou i domácí mazlíčci.prague fashion market 20

 

 

O MINTU

Fashion markety děláme už přes deset let a pořád nás to stejně baví. Zákazníci si u nás našli své oblíbené značky, designéři na našich trzích dlouhodobě sledují poptávku, jsou v kontaktu se svými zákazníky a díky pravidelnosti eventů jsou motivováni vymýšlet stále nové kolekce. Od letošního podzimu jsme vyšli ze stínu a abyste si nás už s nikým nemohli splést, začali jsme používat přídomek MINT. Stále jsme to ale my, nadšenci, kteří téměř veškerý čas věnují vymýšlení nápadů, jak Česku představit skvělé návrháře, designéry i výrobce všemožných delikates. Prostě umělce, které jejich práce baví stejně jako nás a chtějí, aby život nestál jen na uniformitě, stádnosti a diktovaných trendech. 

Za čím vším jsme podepsaní? Už pětadvacetkrát jsme pro vás uspořádali Brno Fashion Market v Brně a devatenáctkrát Prague Fashion Market. K tomu se podílíme na organizaci akcí jako Zažít město jinak, Živá ulice nebo Rock for Churchill.

 

Informace:

Telefon:
+420 605 960 503
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Stránky:
www.mintmarket.cz
Adresa:
Hybernská 998/4, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1
Česko

Všechny termíny:


  • Od pátek, 8. prosinec 2017 12:00 do neděle, 10. prosinec 2017 17:00

Mapa:


Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.