Pozvánka na Ájurvédskou večeři pod taktovkou skvělého Garyho Wrighta 2 fotografie
Jeden z chodů ajurvédské snídaně, kterou v Černé labuti podává Gary Wright.

Přijměte pozvání na večer se zdravou indickou stravou a přednáškami o celostní medicíně a biorezonanci

Smyslem ájurvédy je poznávání. Ať už ve vztahu k jídlu, péči o vlastní tělo, pohybu či k zajímavým souvislostem obecně. Zkrátka uvědomění si, pozorování a rozvíjení naší fyzické a mentální kondice. Pochopení sebe sama. Pokud chcete nahlédnout do světa ájurvédy či už ho znáte a jen byste si opět rádi dopřáli uklidňující rozmanitost jeho smyslné barevnosti, pak by vám neměla uniknout ájurvédská degustační večeře v kombinaci s netradiční přednáškou. Můžete se vsadit, že večer bude koktejlem nevšedních chutí, příjemných pocitů a inspirativních lidí. Pokud toho chcete být součástí, pak si ve svém kalendáři rezervujte pondělí 16. dubna. Křídla Černé labutě na pražském Poříčí, kde se akce již tradičně koná, se rozevřou přesně v pět hodin.  

Nakouknout pod pokličku ájurvédské kuchyně – a to doslova – je podstatou pravidelné akce Ayurvedic dinner, kterou pořádá tým Danuše Sierling, propagátorky ájurvédy a majitelky Černé labutě na pražské Florenci. V osmém patře této budovy, konkrétně v uměleckém prostoru Art & Event Gallery, účastníci ochutnají několikachodové bufetové menu pod taktovkou Garyho Wrighta, Angličana žijícího u nás. Gary je zakladatelem první ájurvédské restaurace a cateringu v Česku. Principy ájurvédy objevil během svých pravidelných cest po Indii, přičemž na jedné z takových je i nyní. Těsně před událostí se vrací zpět do Prahy, takže se můžete těšit na zcela čerstvou inspiraci, poznatky a zážitky, o které se s vámi podělí. Kuchařskou show s otevřenou kuchyní zpestří také speciální hosté. Tentokrát v podání zástupců mekky asijské fusion kuchyně – restaurace SaSaZu. Kuchařské zástěry obléknou majitel Avihai Hadida a jeho šéfkuchař.

 mg 1441

Otevřená kuchyně v Černé labuti, kde se podává ájurvédské osmichodové menu.

Celostní medicína a biorezonance

Po neformální večeři přijde na řadu přednáška s diskuzí. Tentokrát na téma Prevence zdraví z pohledu lékaře a léčitele. První přístup bude reprezentovat Dr. Barbara Miller z Berlína, která je doktorkou alternativní medicíny s atestací chirurga a navíc s diplomem z fyziky. Barbara je osvícená bytost, která absolvovala desítky kurzů a přečetla stovky knih, na základě kterých vytváří vlastní metody léčby. Posluchačům přinese náměty, jak vypadá prevenční medicína z celostního úhlu pohledu. Roli „léčitele“ zastoupí Ing. Jana Matoušová, která je naopak specialistkou na biorezonanci. Jana se podělí o svůj názor na prevenci nemocí pomocí přístroje Bicom Optima 2000, který umí změřit, zda funguje správná komunikace a výměna informací mezi buňkami v těle.

Vnímání života prostřednictvím východních principů ájurvédy se nyní v západní Evropě těší čím dál tím větší oblibě. K jeho atraktivitě přispívá fakt, že se jedná o tisíce let ověřený a ucelený klíč ke zdravému životnímu stylu a celoživotní vitalitě. Přičemž není nutné si rovnou osvojit celou nauku o ájurvédě. Stačí, když ze začátku vyzkoušíte několik tipů, které vás lákají, a v případě, že vám budou vyhovovat, je můžete postupnými krůčky rozvíjet dál. Ájurvéda totiž nic nenařizuje, nic nezakazuje, všechno je o intuici a vašich pocitech. A příjemný pocit je obvykle základem pro pozitivní myšlenky, potažmo spokojený a radostný život.


Více informací a vstupenky na Ájurvédskou večeři s přednáškou dne 16. dubna na ayuredicbreakfast.cz nebo na goout.net.

foto: Martin Večeřa

Barbora Vojtová

Související články

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.