18.02. 19:25 ≫

Obchodní dům Máj bude mít možná už brzy nový kabát. Společnost Tesco prodalo budovu developerské firmě Amádeus Real, a ta chystá rekonstrukci. Se změnami by se mělo začít již ve druhé polovině roku 2020. (Pražský deník)

18.02. 17:01 ≫

Americké Missouri odhalilo nový plán na zmodernizování energetické sítě města. Cílem velkolepého projektu v hodnotě přes 5 bilionů dolarů je poskytnout občanům čistší a spolehlivější energii, a to v řádu pěti let. (Smart cities world)

18.02. 15:03 ≫

Zajímá vás lidové umění? Pak můžete až do 15. září navštívit Národopisné muzeum v Kinského zahradě na Praze 5, kde je k vidění výzdoba z interiéru Pražského hradu. Těšit se můžete zejména na lidové krajky, výšivky, kroje, ale i keramiku. (Pražský deník).

18.02. 13:04 ≫

Poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil a pražský radní Jan Chabr chtějí rozšířit stávající kosmickou agenturu v Praze. Změna by nejen zvýšila prestiž hlavního města, ale také přinesla nová lukrativní pracovní místa. (Praha.EU)

18.02. 11:11 ≫

Pražská čtvrť Černý Most má nově svého knižního průvodce. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze sídliště zajišťoval jediné spojení se světem. (Metro)

18.02. 09:05 ≫

V březnu se šéfové automobilek už podruhé sejdou s ministry na jednání ohledně chytré mobility. Setkání v Mladé Boleslavi naváže na loňskou podobnou schůzku a má za úkol vyhodnotit, případně urychlit dosavadní spolupráci. (Svět chytře)

18.02. 07:22 ≫

Nejchytřejší osvětlení mají v Dolních Břežanech. Místní lampy se umí zapnout i vypnout podle aktuální potřeby. Navíc měří řadu údajů od teploty a znečištění přes úroveň hluku až po počet projíždějících aut. (Svět chytře)

15.02. 19:07 ≫

V ulicích Prahy můžete nově potkat supermoderní hybridní autobus značky Volvo. Dopravní podnik testuje vůz švédského výrobce za účelem ověření jízdních vlastností a především úspory pohonných hmot. (DPP)

15.02. 17:00 ≫

Praha získala 2. místo za projekt snižující energetickou náročnost budov v soutěži pořádané Asociací poskytovatelů energetických služeb. Díky projektu se sníží spotřeba elektřiny, plynu, tepla a vody ve vybraných budovách nejméně o 11%.(Smart Prague)

15.02. 15:02 ≫

Veřejní dopravci v Praze budou muset zajistit vyšší kvalitu svých vozů. Vedení města totiž chystá v příštích měsících soutěž na provoz městských linek. Žádat bude lepší vybavení, nízkopodlažnost a klimatizaci. (Pražský deník)