18.04. 17:52 ≫

Kde mají nejdražší MHD? Praha to není. Nejvíce v Čechách za celodenní jízdenku zaplatí občané Chomutova, Mostu a Teplic, konkrétně 130 korun. Nejlevnější je naopak Jablonec nad Nisou (42 korun), Pardubice (45 korun) a Olomouc (46 korun). (Mhd86)

18.04. 16:03 ≫

Provozovatelům klubů na pražském Starém Městě se nelíbí záměr magistrátu zkrátit otevírací doby podniků v nejrušnějších oblastech, zejména v Dlouhé ulici. Navrhují proto vlastní opatření, kterými chtějí centrum v noci ztišit. (Aktuálně)

18.04. 14:30 ≫

Jak mohou psychedelika ovlivnit náš život? Na toto a další témata budou diskutovat odborníci na Velký pátek v odsvěceném kostele sv. Anny na mezinárodním sympoziu s názvem Psychedelika, věda a spiritualita. (Beyond psychedelics)

18.04. 12:24 ≫

Zatím nejmladší člen žirafího stáda v Zoo Praha dostal jméno Matyáš. Dvouměsíčního samečka o víkendu pokřtili nejvyšší český herec Pavel Šimčík a mistr světa v rychlostní kanoistice, olympijský medailista Josef Dostál. (Pražský deník)

18.04. 11:01 ≫

V pražském Karlíně klíčí od minulého roku takzvaný guerilla gardening, tedy zahrádky, které dobrovolně vytváří jeho obyvatelé. Ke květinovému záhonku u stromu ve Vítkově ulici letos přibyl už druhý, o který se stará místní mladá žena. (Pražský deník)

18.04. 09:37 ≫

Zdeněk Hřib (Piráti) se v úterý v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji zapojil do projektu Kořeny osobností. Stal se tak už pátým pražským primátorem, který v trojském areálu zasadil strom. (Pražský deník)

18.04. 08:00 ≫

Zhruba 30 policistů se tento víkend chystá na další neobvyklé noční směny v Dlouhé třídě a dvanácti dalších ulicích centra Prahy. Dohlížet budou na dodržování zkušebního nočního zákazu vjezdu pro auta nerezidentů a vozidla taxi. (Pražský deník)

17.04. 15:32 ≫

Praha 7 bude s občany komunikovat skrze aplikaci Mobilní rozhlas od brněnské společnosti Neogenia. Od nového systému si slibuje rychlejší, efektivnější a bezpečnější informování obyvatel a jejich vyšší zapojování do dění v jednotlivých čtvrtích. (Mobilenet) 

17.04. 14:20 ≫

Pražští strážníci se zapojili do dalšího ročníku Akce jehla. Ta se každoročně koná začátkem dubna v desítkách měst po celé republice. Jejím cílem je vyčistit veřejná místa od nebezpečného odpadu po narkomanech. (Praha TV) 

17.04. 12:16 ≫

Vltavu opět brázdí všech sedm linek pražských přívozů. V předchozích dnech začal provoz hlavní sezóny, kdy byla nasazena i plavidla, kterých se týkala zimní pauza. Cestující se mohou těšit také na několik novinek. (Praha TV)