fbpx


Zveřejněno: 20. 3. 2017

Ascendent je vedle vašeho slunečního a lunárního znamení to nejdůležitější, co byste o sobě měli vědět. Jeho vliv zasahuje hluboko do vaší duše a silně ovlivňuje vaše fyzické tělo. Jeho znalost je závislá na tom, jestli si pamatujete svůj čas narození. Teprve tehdy se stává astrologie zázračným nástrojem sebepoznání.

Pokud se dozvíte znamení, ve kterém stojí váš ascendent, dostává se vám do ruky velmi cenná informace, která vám doslova odkryje mnoho schopností a darů, které jste si možná zcela neuvědomovali. Zjistíte, jak na druhé lidi působíte a co je na vás nejvíce vidět. A jestliže se nově nabyté poznatky v zásadě liší od vašich zažitých stereotypů, pochopíte díky nim více sami sebe a bude jednodušší přijmout tak vlastní přirozenost

Zjistíte, proč se kolem vás možná točí hodně lidí ve znamení, ve kterém máte ascendent. Proč vás ostatní posuzují tak či onak, i když si o sobě myslíte něco naprosto jiného. Tato znalost může být samozřejmě někdy i trpká, ale vždy pravdivá. Vypovídá hodně o tom, jak jste dokázali přijmout sami sebe. 

Kontrast nitra a dojmu 

ascendent shutterstock 2245002
Asi mi mnoho z vás dá za pravdu, že vidět se na videokameře či slyšet svůj hlas na zvukovém záznamu může být někdy docela náročné. Zvláště obtížné to může být pro ty, kteří mají ascendent živlově odlišný od jejich slunečního znamení. A to se stává poměrně často. Tito lidé pak působí úplně jinak, než vnitřně sami sebe prožívají. Šok, který pak zažívají, když se vidí s odstupem, může skončit buď křečí v žaludku, nebo obranným psychopatickým smíchem. A proto je dobré znát svůj ascendent. Hvězdy vás jeho prostřednictvím nechtěly potrestat, ale obohatit vaši duši. 

Je důležité vzít za svůj ascendent odpovědnost a začít toto znamení kultivovat. Tím, že ho ovládnete, zkrotíte svou osobnost a pak se vám mnohem snadněji bude žít a utvářet život. 

Potenciál i stinné stránky

Ascendent má obrovský vliv na to, jak dokážeme využít náš potenciál. Je to jakási brána, přes kterou vstupujeme do vnějšího světa, a zároveň ukazuje na to, jak působíme na druhé, když se s námi poprvé setkají. Má dokonce takovou moc, že často mnoho lidí zůstane pouze v jeho projevu a úplně se mine svým hlubším potenciálem, který naznačuje sluneční a lunární princip. 

ascendent shutterstock 432413521

Stinné stránky ascendentu spočívají v jeho přílišné síle. Jedinec s vodním znamením (Štír, Rak, Ryby) může být velmi manipulativní a citově druhé vydírat. Naopak hluboký potenciál spočívá v empatii a schopností léčit jen svou přítomností. Pokud chcete, aby na vašem pracovišti panovala větší pohoda, nechte své zaměstnance navštívit terapeuty a léčitele v těchto znameních. 

Lidé se zemským ascendentem (Kozoroh, Panna, Býk) mohou být příliš pesimističtí a přehnaně materialističtí, neuznávají nic než mnoho peněz na účtu. V pozitivním smyslu mohou poskytovat druhým finanční jistotu a pomáhat tak uplatnit jejich tvůrčí potenciál v reálném životě. Jestliže chcete, aby ve vaší firmě začalo vše dokonale klapat, zvýšil se zisk a byl pořádek, najměte si tyto jedince. 

Lidé se vzdušným ascendentem (Váhy, Blíženec, Vodnář) jsou geniální v komunikaci a v rozvíjení různých druhů vztahů. V negativní rovině mohou být příliš povrchní a přelétaví. V pozitivním smyslu budou mít schopnost kooperovat a přenášet své vědění na druhé. Chcete, aby se o vaší firmě ostatní dozvěděli, vsaďte na vzdušný ascendent. 

A nakonec ti s ohnivým ascendentem (Beran, Lev, Střelec) mohu být v negativní rovině velmi sebestřední, sobečtí a bezohlední. V pozitivním smyslu se zdají být velmi inspirativní, tvůrčí a velmi činorodí. Pokud chcete rozjet podnik, najměte si je. 

Aby síla mohla plynout…

ascendent shutterstock 324805553

Když se naučíte dobře vyjadřovat svůj ascendent, otevřete tak bránu světu a on se bude zajímat o vás. Jeho nepřijetí může způsobit obrovský blok, stejně tak jako jeho přílišné zdůrazňování. Je dobré se naučit harmonicky projevovat své znamení na ascendentu a učit se jeho jedinečné a neopakovatelné moudrosti. 

Nezapomeňte však na svou „svatou trojici“

Svatá trojice v astrologii se skládá ze Slunce, Luny a ascendentu. Vaše základní povaha je budována z alchymie těchto tří vlivů. Ascendent však je na vás to nejviditelnější. Přijměte toto znamení uvnitř sebe a ono se vám odmění. Když ho budete bojkotovat, může se stát, že si vás okolí ani nevšimne. Jde totiž o takový magnet, který upoutává pozornost druhých. Naučte se ho dobře používat a dveře k příležitostem se vám budou otevírat. 

Jsem na Festival Evolution

Chcete se se mnou setkat naživo? Navštivte největší festival osobního rozvoje ve střední a východní Evropě - Festival Evolution. Moje vystoupení najdete zde

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...