V současnosti se poměrně často v médiích skloňuje téma „sdílená ekonomika“ a za její hlavní příklady se udávají nejznámější služby jako Uber nebo Airbnb. Takovýchto a jiných užitečných služeb existuje ale na našem trhu ještě mnohem víc. Jak si tyto služby vedou?

Sdílená ekonomika je konečně i v České republice velkým tématem. Řešíme taxislužbu, Uber, sdílené bydlení typu Airbnb a podobně. Je to nevyhnutelný trend, proti němuž mohou například taxikáři protestovat, ale to je tak vše, co se dá se sdílenou ekonomikou dělat. Jde o evoluční ekonomický proces,...

Lože sdílíte nejen s partnerem, dětmi nebo psem, ale průměrně také s 1,5 milionu roztočů. Mikroskopičtí broučci se živí šupinami naší kůže a vylučují alergeny, které vdechujeme během spánku. Tito nezvaní hosté do domu mohou způsobit vážné zdravotní komplikace. Vědci z Kingstonské univerzity...

Největším zdrojem komunálního odpadu je naše kuchyně. Tady vyhazujeme všechny možné obaly od potravin, zbytky jídla, vyléváme použitý olej na smažení nebo likvidujeme zkažený obsah chladničky. Problematika nakládání s odpadem není jen otázkou pro velké podniky nebo pro radnice měst, ale začíná už...

Vyhnout se v současném světě toxinům, se kterými každý den přicházíme do styku, je téměř nemožné. Je ale možné snížit jejich množství alespoň v našich domovech.

Američané utratí v průměru 42 dolarů měsíčně za čisticí prostředky. To je více než 500 dolarů ročně! Většina těchto pomocníků v domácnosti přitom obsahuje chemické látky, které škodí zdraví i životnímu prostředí.

Extroverti a lidé s nízkými příjmy kupují více luxusního zboží než jejich introvertní kolegové. Podle výsledků výzkumu Univerzity ULC v Londýně (University College London) si tak kompenzují svůj nízký sociální status.

Ať už rádi pijete tradičního „turka“ nebo používáte kávovar, s kávovou sedlinou, která vám zbyde, lze kouzlit v domácnosti i v koupelně. Tady je několik překvapivých tipů, jak si s tímto nenápadným pomocníkem zpříjemnit život.

Jsou lidé, kteří mají práci, peníze i byt, a přesto chodí po nocích vybírat popelnice. Proč? Myslí zeleně (eko, ne militari). Seznamte se s fenoménem dumpster divingu, jedné z forem, jak bojovat proti plýtvání jídlem po celém světě.

Marie Kondo je mladá žena z Japonska, která radikálním způsobem mění bydlení i životy tisíců lidí. Zvou si ji do domácností i firem včetně takových gigantů, jako je společnost Google. V čem spočívá její unikátní metoda?

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.