Proč se mám vypnout?

29. září chceme v rámci #denoffline ukázat, že moderní technologie jsou opravdu jen nástroje, že v komunikaci jde hlavně o to, co říkáme, komu – a ne jak.

Jako první věc ráno kontrolujeme nejnovější zprávy a lajky na Facebooku a na Instagramu. Trávíme hodiny denně ve virtuálních světech. Obyčejnou knihu jsme viděli naposledy, když jsme loni kupovali rodině dárky pod stromeček.

Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady. Anebo napišme a pošleme dopis dopis – starý dobrý dopis, napsaný rukou, v obálce opatřený krásnou známkou..

Smyslem akce #denoffline je upozornit na stále vyšší závislost našeho života na internetu a sociálních sítích – na nehmotném, neviditelném a stále expandujícím světě online, který má v posledních letech tendenci dominovat světu reálnému. Oba světy, online i offline, můžeme využívat harmonicky. Ale k tomu se potřebujeme „umět vypnout“.

Digitální detox je přirozenou protiváhou k všudypřítomným sociálním sítím a internetu. Chceme, abyste nám pomohli ukázat, jak na to.

29. září je takový náš offline svátek. Svátek přirozeného života.

Partneři: