fbpx
Zveřejněno: 12. 3. 2017

O sny jsem se zajímal odjakživa. Po přečtení knihy Roberta Mosse Snění navrací duši – Léčba šamanským sněním jsem ale objevil doposud nepoznaný rozměr, jak na ně nahlížet. A co konkrétně jsem se naučil od tohoto inspirativního muže, který patří k největším kapacitám v oblasti práce se sny, vám shrnuji ve svém článku.

shutterstock 250236022
Robert Moss spojuje techniky novodobého přístupu ke snům s šamanismem. Mne osobně tato kniha nadchla, protože je plná praktických cvičení a inspirativních cvičení, které schopnost snít značně podporují. Zajímavostí je, že autor byl ve svém útlém věku několikrát úzce konfrontován s vlastní smrtí. V té době se také seznámil s australskými domorodci, od kterých se mohl učit jejich specifickým šamanským technikám. V jeho práci se rovněž promítá i jeho zájem o historii, kterou vystudoval.  

Kniha je rozdělena do patnácti kapitol a již samotné názvy kapitol ukazují na autorův poetický a oduševnělý přístup. Dozvíte se skrze různé osobní příběhy a konkrétní cvičení, jak schopnost snění uvést prakticky do své každodennosti. Zjistíte, že díky snům můžete najít různá řešení pro problémy, které se zdají být neřešitelné. Naučíte se, jak překonávat své noční můry, a dokonce se můžete seznámit s technikou, jak se vracet do snů, které se vám již zdály, a jak průběh těchto snů měnit.

Noční život jako vaše bohatství

Tato kniha v sobě nosí mnoho originálních nápadů, jak obohatit svůj noční život. Můžete si se svými blízkými učinit každodenní zvyk povídat si u snídaně o svých snech, a tak prohloubit rodinné vztahy. Dozvíte se o různých přístupech ke snům, jaké měly různé kultury, a tyto přístupy si můžete prakticky vyzkoušet, a to především díky moudrosti a encyklopedickým znalostem, kterými autor disponuje.

2390

 

Sny mohou výrazně obohatit váš život, a když si vezmete, že jednu třetinu života prospíte, najednou se otevírá výrazný tvůrčí prostor, který v mnoha případech zůstává nevyužit. Pokud si své sny nepamatujete, najdete v této knize mnoho cvičení, které vám tuto schopnost navrátí. A spolu s pamětí na své sny se třeba navrátí i ta část vaší vlastní duše, která se možná toulá někde ve vašem podvědomí kvůli traumatům, které se mohly stát někdy v blízké či daleké minulosti.  

Každý jsme šaman

Autor tvrdí, že ten, kdo sní, je tak trochu šaman. A tak i vy můžete začít probouzet svou vlastní „čarodějku“ a navracet si sílu, která vám náleží, a probudit svůj jedinečný tvůrčí potenciál, který v sobě nosíte. Tuto knihu vřele doporučuji, neboť může výrazně změnit váš život k ještě lepšímu.

 

Tipy redakce

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.